Java e dytë e gushtit vazhdon me vranësirat

Territori shqiptar mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash për gjatë gjithë ditës.

Vranësirat do të jenë më të dukshme në orët e mesditës dhe pasdites, të cilat do të mund të sjellin shira të pakët në zonat malore, ndërsa pjesa më e madhe e ultësirës perëndimore do të jetë me mot të qëndrueshëm.

  • Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37°C.
  • Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi
  • Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

*Tibo News