Jasir Asani drejt Gjermanisë

Sulmuesi shqiptar, do të largohet nga Koreja e Jugut, me destinacion kampionatin gjerman

Sipas raportimeve të fundit, 28-vjeçari është në bisedime me klubin gjerman, Dusseldorf.

Këta të fundit, e mbyllën kampionatin në vendin e tretë në Bundesliga 2 dhe synojnë ngjitjen në elitë, pasi përballen në “play off” me Bochum.