Ja çfarë mund të konsumoni në darkë dhe të mos shtoni peshë

Ushqimi në përgjithësi është diçka që fal ndjesi të mirë, por jo çdo lloj ushqimi në çdo lloj vakti është i shëndetshëm. Megjithatë, mundohuni të kini kujdes me çfarë konsumoni, pavarësisht orarit.

Më poshtë do t’ju njohim me listën sugjeruese për darkën.

 

  • Avokado
  • Sallatë me fruta të thata
  • Pilaf ose makarona
  • Një vezë të zier
  • Jeshillëqe dhe fara
  • Një patate e zier
  • Erëza relaksuese në formë çaji (borzilok, majdanoz)