Ish-presidenti rus bën thirrje për eliminimin fizik të Zelenskyt

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev ka deklaruar se Rusisë nuk i ka mbetur asnjë alternativë veçse të “eliminojë” Volodymyr Zelenskyy dhe “klikën” e tij pas sulmit të supozuar me dron në Kremlin.

Përmes një mesazhi në Telegram, Medvedev – i cili është gjithashtu nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë – i bëri jehonë pretendimeve të Moskës se incidenti ishte një akt “terrorist”.

Moska thotë se Kievi ishte i përfshirë në incident, por nuk ka ofruar asnjë provë për të mbështetur pretendimin e saj.