Irlanda, destinacion i çdo stine

Pamja me peizazhe magjike, mikpritja dhe atmosfera mbresëlënëse është një prej grumbullimeve të karakteristikave për Irlandën.

Irlandës nuk i mungojnë as plazhet magjepsëse, por njëkohësisht as jeta e natës.

Ja disa prej arsyeve që ne mendojmë se duhet ta konsideroni si vend për të udhëtuar në çdo kohë.

 

  • Shkëmbinjtë e Moherit, në provincën e mrekullueshme të Claire

 

  • Fshati Doolin, një nga qendrat e muzikës tradicionale irlandeze

 

  • Sheep’s Head, në Cork

 

  • Disa hotele kanë kinematë e tyre, kjo e Hotel Montenotte në Cork

 

  • Parku Kombëtar i Glenveagh

 

  • Qyteza e Cliffden

 

  • Plazhi i Keem Bay

 

Padyshim Irlanda është një destinacion që preferohet gjithmonë e më shumë, madje në çdo stinë.