‘Incidenti’ në Kuvend, ambasadorja Yuri Kim: Akte që i përkasin të shkuarës t’mos përsëriten!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ndonëse pa e përmendur në emër ish kryeministrin Berisha, ka reaguar për gjestin e tij në foltoren e kuvendit, teksa largoi Alibeajn për të marrë ai fjalën. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasadorja Yuri Kim është shprehur se ditët e largimit të të tjerëve nga podiumet apo shtrembërimit të shtetit të së drejtës, i përkasin të shkuarës dhe kjo gjë nuk duhet të përsëritet më kurrë.

Postimi i ambasadores amerikane Yuri Kim: 

Yuri Kim reagon për ‘incidentin’ mes Berishës dhe Alibeaj

*Tibo News