I nxehti afrikan sot, mësoni si do jetë moti dhe tabela me temperaturat në çdo qytet

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të nxehta dhe të qëndrueshme do të dominojnë të gjithë territorin shqiptar për gjatë gjithë 24 orëshit, ku në orët e para të ditës do të kenmi dominim të kthjellimeve në të gjithë vendin.

Ndërsa në orët vijuese parashikohet që të ketë kalime të pakta vranësirash në zonat malore dhe të ulëta. Bregdeti do të mbetet me kthjellime.Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 39°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.