AlbanianEnglish

I ftohti në SHBA, temperaturat arrijnë në -45 gardë, të paktën 59 viktima

Të paktën 59 persona kanë vdekur pas ngrirjes së rëndë të Arktikut që vazhdon të godasë SHBA-në dhe Kanadanë. Zyrtarët thonë se 55 njerëz vdiqën në të gjithë SHBA, ndërsa zona më e goditur është Buffalo, në qytetin e Nju Jorkut. Katër viktima u shënuan në Kanada kur një autobus u përmbys në një rrugë me akull.

Parashikuesit thonë se stuhia do të lehtësohet në ditët në vijim, por këshilla mbetet për të shmangur udhëtimet nëse nuk është thelbësore.

You don't have permission to register