Horoskopi për muajin Shtator 2023

-Dashi

Karriera dhe Financa

Vendasit e kësaj shenje dielli do të kenë një muaj të mbarë. Do të jeni në qendër të vëmendjes në vendin tuaj të punës dhe do të fitoni vlerësime. Do të jeni në syrin e mirë të eprorëve dhe plot entuziazëm për të arritur qëllimet tuaja. Shmangni çdo zgjerim ose investim të madh për ca kohë. Priten fitime financiare por përpiquni të mos e teproni.

Shëndeti

Duhet të jeni të kujdesshëm në lidhje me shëndetin tuaj. Ndiqni një dietë të ekuilibruar dhe mbajeni veten të hidratuar mirë.

Marrëdhëniet

Disa momente ankthi me partnerin priten në gjysmën e fundit të muajit. Mbani komunikimin me partnerin dhe mos lejoni që egot t’ju prishin gjërat. Fëmijët ose të rinjtë në familje do të jenë burim gëzimi. Beqarët do marrin shumë vëmendje nga seksi i kundërt. Ata që janë të dashuruar do bien më thellë në dashuri, por këshilla është të prisni pak kohë përpara se të ndërmerrni ndonjë angazhim.

-Demi

Karriera dhe Financa

Vendasit e Demit do të kenë një fillim të ngadaltë të karrierës, por me kalimin e muajit, gjërat do të shkëlqejnë. Kolegët tuaj do t’ju shikojnë dhe do ju mbështesin shumë. Biznesmenët do të zbatojnë idetë e tyre krijuese dhe do të kenë sukses më vonë gjatë muajit. Financat do përmirësohen por shpenzimet pritet të rriten.

Shëndeti

Shëndeti do jetë mirë, por ju duhet të ruani objektivat tuaja shëndetësore dhe regjimin e ushtrimeve. Mbani veten në formë të mirë.

Marrëdhëniet

Ju duhet t’i shtoni ‘erëza’ marrëdhënies tuaj. Mundohuni të afroheni më shumë me partnerin dhe rrisni intimitetin. Familja do jetë e kujdesshme dhe mbështetëse. Beqarët do gëzojnë statusin e tyre beqar dhe vendasit e dashuruar do të jenë të pasigurt. Mos harroni se nxitimi ju shkakton humbje, ndaj merrni kohën tuaj për t’u siguruar.

-Binjakët

Karriera dhe Financa

Vendasit e shenjës së Binjakëve do të kenë një shtator të mbarë. Fati do t’ju favorizojë këtë muaj dhe në punë mund të presin një promovim. Gjasat për një ndryshim pune janë të larta. Bizneset ka të ngjarë të rriten dhe të sjellin fitime.

Shëndeti

Disa shqetësime drejt fillimit të muajit do t’ju mbajnë vigjilent. Duhet të jeni të kujdesshëm me shëndetin tuaj, megjithatë rutina e ndryshuar dhe përpjekjet tuaja do të japin rezultate të mira.

Marrëdhëniet

Do të shijoni paqe dhe harmoni me partnerët në gjysmën e parë të muajit. Familja do të ndihet e lënë pas dore dhe këshillohet të kaloni kohë cilësore me të afërmit dhe të dashurit tuaj. Është një kohë e mirë për të filluar planifikimin e familjes. Beqarët ka gjasa të gjejnë shpirtrat e tyre binjakë dhe vendasit e dashuruar do të jenë gati të lidhin martesën.

-Gaforrja

Karriera dhe Financa

Gaforret do të kenë një karrierë mesatare mujore. Disa pengesa mund të prishin planet tuaja të rritjes dhe mund të mos jeni në gjendje t’i arrini objektivat tuaja. Eprorët tuaj mund të jenë të ashpër dhe intolerantë. Biznesmenët mund të humbasin ndaj konkurrentëve të tyre dhe fitimet do të jenë më pak se sa pritej.

Shëndeti

Muaji mund të nisë me ndonjë problem dentar për Gaforret. Me kalimin e muajit do të ndiheni më mirë. Megjithatë, një i moshuar në familje mund të përballet me disa probleme shëndetësore duke shkaktuar kështu shumë ankth.

Marrëdhëniet

Vendasit e kësaj shenje dielli do të marrin mbështetje të mjaftueshme nga partneri i tyre dhe do të ndajnë një shoqëri të mirë. Tregohen disa keqkuptime me familjarët. Beqarët do jenë të lumtur me statusin e tyre beqar dhe të dashuruarit do jenë të pasigurt dhe konfuz.

-Luani

Karriera dhe Financa

Vendasit e kësaj shenje dielli do të kenë një shtator të mbarë. Mund të mos jeni në gjendje të jepni më të mirën tuaj fillimisht, por me kalimin e muajit, do të jeni në maksimumin tuaj krijues dhe do t’i arrini qëllimet tuaja. Bizneset do të jenë të mira dhe do të ketë shumë para. Ju duhet të jeni të matur me paratë tuaja. Mund të merrni një trashëgimi ose para këtë muaj.

Shëndeti

Shëndeti do jetë i mirë por duhet të bëni përpjekje për ta ruajtur atë. Disa probleme me stomakun mund t’ju shqetësojnë në pjesën e fundit të muajit.

Marrëdhëniet

Mund të keni një keqkuptim me partnerin, i cili do të zgjidhet me kalimin e muajit. Këshilla është të jeni të komunikueshëm. Përpiquni t’i ndani problemet tuaja me partnerin tuaj në vend që t’i fshihni. Marrëdhëniet familjare do të jenë të mira. Beqarët do takojnë dikë interesant në fund të muajit dhe dashuria do lulëzojë. Merrni kohën tuaj dhe sigurohuni përpara angazhimit.

-Virgjëresha

Karriera dhe Financa

Shtatori do të ketë sfida për vendasit e shenjës së Virgjëreshës. Mund të hasni disa probleme të paparashikuara dhe kjo mund t’ju shqetësojë vërtet qëllimet dhe objektivat. Përpiquni të përshtatni një politikë këtë muaj dhe delegoni sa më pak të jetë e mundur pasi kolegët mund të mos jenë bashkëpunues. Bizneset mund të pësojnë një pengesë dhe mund të ketë një krizë financiare në fund të muajit.

Shëndeti

Virgjëreshat duhet të jenë të kujdesshme me shëndetin e tyre. Një kontroll shëndetësor është një ide e mirë.

Marrëdhëniet

Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë normale. Do të gëzoni stabilitet dhe siguri në frontin e brendshëm. Duhet të jeni të kujdesshëm kur flisni me miqtë tuaj. Duhet të jeni të kujdesshëm edhe për atë që u thoni miqve dhe familjarëve tuaj.

-Peshorja

Karriera dhe Financa

Për vendasit e shenjës së Peshores, shtatori është një muaj për shpërblime. Do të shpërbleheni jo vetëm për punën tuaj, por edhe për shoqërinë dhe kreativitetin tuaj në vendin e punës. Eprorët tuaj do të jenë mirënjohës për angazhimin dhe përkushtimin tuaj dhe do të shpërbleheni siç duhet. Bizneset do të rriten dhe zgjerohen pas javës së parë të muajit. Financat do jene te mira dhe duhet ti planifikoni mire. Është një kohë e mirë për të investuar.

Shëndeti

Do të jeni energjikë dhe me një mendje të lumtur në fillim të muajit.

Marrëdhëniet

Marrëdhënia me partnerin do jetë e mirë. Ju duhet të punoni për të rritur epshin tuaj dhe për të përmirësuar jetën tuaj seksuale. Mund të keni disa dallime me anëtarët e familjes dhe këshilla është të jeni të vëmendshëm. Beqarët mund të ‘ngatërrohen’ me zgjedhjen e një partneri,  dhe ata që janë të dashuruar do të kenë mendime të dyta plot pikëpyetje për bashkëshortët e tyre.

-Akrepi

Karriera dhe Financa

Vendasit e shenjës Akrepit do të kenë një muaj të mërzitshëm në punë. Disa defekte të lidhura me punën mund t’ju shqetësojnë dhe t’ju bëjnë jo entuziastë ndaj punës. Gjërat do të përmirësohen dhe punët tuaja do të jenë sërish në rrugën e duhur nga mesi i muajit. Partneritetet do të përparojnë dhe bizneset do të shohin fitime.

Shëndeti

Dy javët e para mund të jenë stresuese për sa i përket shëndetit. Ju mund të vuani nga dhimbje koke dhe dhimbje kyçesh, por me kalimin e muajit, do të jeni në gjendje të kapërceni të gjitha dhimbjet tuaja. Këshillohet që të vazhdoni të punoni drejt përmirësimit të shëndetit tuaj me një regjim të rregullt shëndetësor dhe ushtrimesh.

Marrëdhëniet

Vendasit e Akrepit do të gëzojnë paqe dhe harmoni në frontin e brendshëm. Marrëdhëniet tuaja janë planifikuar të përmirësohen me kusht që të bëhen përpjekje për të mos gërmuar në të kaluarën. Lidhjet familjare do jenë relaksuese dhe të këndshme. Beqarët do takojnë shumë persona të rinj dhe vendasit e dashuruar do shkojnë drejt martesës.

-Shigjetari

Karriera dhe Financa

Do të keni një nxitje të egos me gjithë vlerësimin që u vjen përpara. Puna juaj e palodhur e së kaluarës do të korrë dividentë pasurie. Biznesmenët mund të vënë në jetë planet e tyre të zgjerimit dhe të presin fitime të mira.

Shëndeti

Këtë muaj mund të shfaqet një sëmundje e trashëguar. Disa gjëra janë gjithmonë jashtë kontrollit tuaj, por shëndeti dhe kujdesi duhet të jetë prioriteti juaj.

Marrëdhëniet

Disa keqkuptime dhe boshllëqe komunikimi mund të shkaktojnë konflikte në frontin e brendshëm. Asgjë nuk është më e mirë se ndershmëria dhe sinqeriteti. Zgjidhini problemet dhe zgjidhini ato në mënyrë miqësore. Do të keni një lidhje të mirë me familjen dhe ata do ju mbështesin. Beqarët do të takojnë shumë njerëz interesantë dhe do të jenë të llastuar për zgjedhje. Ata që janë të dashuruar do afrohen më shumë dhe do shijojnë një romancë të mirë.

-Bricjapi

Karriera dhe Financa

Vendasit e shenjës së Bricjapit do të shohin një mesatare këtë muaj, por ndërsa muaji përparon puna do të përmirësohet. Një udhëtim jashtë vendit do të jetë i suksesshëm dhe do t’i lartësojë perspektivat tuaja në punë. Bizneset do ecin me ritme normale dhe në fund të muajit do të ketë një bashkëpunim apo ndërlidhje me jashtë.

Shëndeti

Muaji do të nisë me probleme të vogla shëndetësore. Infeksionet e syve nuk mund të përjashtohen, por pas javës së dytë do të keni një shëndet të fortë. Investimi në kujdesin ndaj vetes është investimi më i mirë që mund të bëni.

Marrëdhëniet

Marrëdhënia juaj me partnerin pritet të përmirësohet. Acarimi nga ngjarjet e së kaluarës do të zhduken dhe gjërat do të përmirësohen. Beqarët do jetojnë në të shkuarën dhe do përpiqen të mbajnë një lidhje të pafrytshme. Vendasit e dashuruar do ndihen rehat me bashkëshortët e tyre. Mos nxitoni për diçka për të cilën mund të pendoheni më vonë.

-Ujori

Karriera dhe Financa

Ky muaj do të jetë si një xhiro për vendasit e kësaj shenje. Do t’ju duhet të punoni shumë për të përmbushur ambiciet tuaja dhe përparimi do të jetë i ngadaltë. Muaji do të nisë pozitivisht por nuk do ecë pa probleme. Përgatituni të përballeni me kundërshtimin në punë. Biznesmenët duhet të kursejnë drejt fillimit të muajit, pasi priten disa humbje.

Shëndeti

Dhimbjet e kyçeve mund t’ju shqetësojnë dhe përkeqësohen me kalimin e muajit. Ju duhet të ushqeheni shëndetshëm dhe të përqendroheni në stërvitje.

Marrëdhëniet

Ky nuk është muaji më i mirë për çiftet. Duhet të keni kujdes se çfarë i thoni njëri-tjetrit. Është më mirë të jepni hapësirë dhe distancë për të ulur tensionin. Kaloni kohë me familjen dhe komunikoni mirë për të eliminuar çdo mundësi keqkuptimi. Vendasit beqarë mund të ndihen të vetmuar dhe të shqetësuar. Duhet të punoni për të pasur një mentalitet pozitiv. Vendasit e dashuruar nuk duhet të vendosin pritshmëri shumë të larta nga partnerët e tyre, respektoni mendimet dhe sugjerimet e bashkëshortit.

-Peshqit

Karriera dhe Financa

Vendasit e kësaj shenje do të kenë një fillim të mbarë të karrierës. Kolegët tuaj do t’ju shikojnë lart dhe shefat tuaj do t’ju vlerësojnë shumë. Prisni një promovim dhe rritje në fillim të këtij muaji. Bizneset do ecin mire por shpenzimet do duhet te kontrollohen ndryshe situata do ju dalë nga kontrolli. Udhëtimi në lidhje me punën nuk do të sjellë ndonjë përfitim.

Shëndeti

Ju mund të vuani nga pagjumësia dhe dhimbje kyçesh këtë muaj.

Marrëdhëniet

Peshqit duhet të punojnë në marrëdhëniet e tyre. Duhet të tregoheni më të durueshëm me partnerin dhe të kujdeseni për familjen dhe miqtë tuaj.