Horoskopi për muajin Shkurt

Muaji i parë i vitit është gjithmonë stresues dhe të jep disi ankth, për gjërat e reja dhe planet që ndoshta nuk realizohen.

Deri sa vjen shkurti ne bëhemi më të qetë dhe jemi më të përgatitur. Astrologët mezi presin të tregojnë se çfarë presim të ndodhë, në bazë të parashikimeve të tyre për secilën shenjë të horoskopit. E marta e 14 shkurtit është dita e të dashuruarve.  Edhe pse e komercializuar vitet e fundit, kjo ditë mbetet e shënuar dhe qëllimi i saj nuk ndryshon.

Datat e rëndësishme astrologjike të muajit shkurt 2023

E diel, 5 shkurt: Hëna e plotë në Luan

E shtunë, 11 shkurt: Mërkuri hyn në Ujor

E shtunë, 18 shkurt: Hëna e re në Peshqit

E diel, 19 shkurt: Venusi hyn në Dash

Të gjitha këto data dhe shenja kanë ndikim përgjatë muajit për shenjën tonë përkatëse. Beson apo jo, hidhi një sy horoskopit tënd mujor:

Peshqit:

Sezoni juaj fillon këtë muaj. Ndërsa ka shumë presion për të festuar gjatë sezonit tuaj, është mirë të qëndroni brenda fundjavës së parë të muajit, pasi hëna e plotë mund t’ju bëjë të ndiheni letargjik. Megjithatë, thuajini po ftesave sociale për pjesën e mbetur të muajit sepse yjet janë të mbushura me surpriza. Pavarësisht nëse është dashuria juaj e ardhshme e madhe apo një mentor vendimtar, mund të takoni dikë këtë shkurt që do të ndryshojë rrugën tuaj të jetës përgjithmonë.

Dashi

Shkurti ka të bëjë më kënaqësinë kështu që hapi krahët dhe mirëprite. Dashuria për ju vjen këtë muaj, gjithashtu edhe aftësitë krijuese. Afërdita në shenjë, e cila sundon dashurinë, bukurinë dhe paranë do ju japë shumë përfitimi. Kujdes me situatën ekonomike pasi Afërdita nuk premton më shumë para.

Demi

Demi është shenjë e tokës e sunduar nga Venusi magjepsës, perëndeshë e dashurisë, parave dhe bollëkut. Shkurti do të jetë kryesisht një muaj pushues, teksa shijoni momente qetësi në ambientin e shtëpisë, gjë që Demi në fakt e shijon vërtetë. Edhe nëse nuk do ndiheni plotësisht të lumtur në hapësirën tuaj aktuale, ky muaj sjell ndryshime të mirëseardhura në frontin e shtëpisë. Përveç një dite stresuese në fillim të muajit, shkurti ka të bëjë kryesisht me rritjen e intimitetit në marrëdhëniet tuaja romantike dhe platonike.

Binjakët

Shkurti vjen shumë romantik për ju binjakë. Mund të befasoni veten duke thelluar marrëdhëniet aktuale, veçanërisht kur hëna të jetë e plotë, në pozicionin e Luanit që në fillim të muajit. Falë lëvizjeve nga planeti juaj në pushtet, Mërkuri, shkurti sjell biseda të rëndësishme. Qëllimi juaj nuk është të vraponi dhe të fshiheni, por të shihni përfitimin në trajtimin e bisedave “serioze”, qoftë për miqësi, dashuri apo para, dhe më pas të shijoni përfundimin me sukses të një çështjeje.

Gaforrja

Shkurti për gaforren ka të bëjë me bollëkun. Për fat të keq, ekonomia është një fushë shumë e ngatërruar që astrologët të premtojnë para. Megjithatë, ndonjëherë, yjet thjesht tregojnë manifestim. Pra, ndërsa ky muaj është një kohë e shkëlqyer për të biseduar rreth parave, edhe nëse nuk shihni një fluks parash, do prisni që ta mbyllni muajin duke u ndjerë më pozitivisht mendërisht sesa kur filloi. Emocionet tona llogariten si pasuri dhe yjet e rreshtojnë këtë muaj magjik për të zgjeruar pasurinë tuaj.

Luani

Shkurti fillon me hënën e plotë në shenjën tuaj dhe është një fundjavë e kaluar më së miri si një mace shtëpie, duke marrë një sy gjumë dhe duke marrë shumë vëmendje. Ju do të jeni mirënjohës për pjesën tjetër të muajit, sepse situatat do të fokusohen më shumë mbi jetën personale. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të përballoni nevojat tuaja, apo gjendjen emocionale nga ndarja nga një partner deri tek ngritja e një marrëdhënieje në një nivel tjetër, por do ta gjeni veten duke i pohuar ato me qetësi dhe besim. Miqtë dhe të dashuruarit janë gati të dëgjojnë problemet që po hasni.

Virgjëresha

Fillimi i shkurtit ju kërkon të pushoni dhe të rifitoni energjitë e humbura. Fatmirësisht planeti juaj sundues Mërkuri është në anën tuaj duke ju ndihmuar të ruani kufijtë dhe të avokoni për nevojat që keni. Gjysma e dytë e muajit sjell të reja në fushën e dashurisë, mund ta gjeni veten duke shijuar fillimin e një cikli të ri romantik.

Peshorja

Në fillim të shkurtit, asteroidi Ceres ju kërkon të gjeni kohë për veten tuaj, edhe nëse jeni në një partneritet të lumtur dhe të përkushtuar. Për shkak se  jeni shenja e partneritetit dhe e sunduar nga Venusi romantik, mund të jetë e lehtë që të humbisni veten në marrëdhënie. Ndoshta rezultati më i kënaqshëm i këtij tranziti është se gjatë muajit shkurt, sado romantike të jetë Dita e Shën Valentinit, ju nuk e humbisni rëndësinë e miqësive dhe do vazhdoni të ushqeni dashuritë platonike në jetën tuaj.

Akrepi

Akrepi është një nga shenjat që nuk e feston 14 shkurtit, por të paktën e merr me sportivitet. Këtë muaj do keni shumë aryse për të festuar për arritje të tjera. Do jetë një shkurt i ngarkuar, por plot me mundësi. Mendoni edhe të pushoni, pasi lodhja e tepërt  nuk sjell produktivitet.

Shigjetari

Pushoni sa më shumë në fillim të shkurtit. Do të jeni mirënjohës që e keni bërë. Falë lëvizjeve nga lajmëtari Mërkuri, ky muaj ju sheh më të lidhur me miqtë, ndaj përgatituni për një kalendar të ngjeshur social. Sigurisht, ky muaj përfshin ditën e të dashuruarve, dhe ndërsa nuk ka asgjë për të treguar përveç trëndafilave, festa nuk do të jetë fokusi juaj kryesor. Fokusi do të jetë përgjatë gjithë muajit tek çështjet e rëndësishme familjare.

Bricjapi

Ju i doni rezultatet dhe suksesin. Hëna e plotë në fillim të shkurtit sjell fryte të reja të punës që keni kryer në janar. Fatkeqësisht, çdo astrologu që premton para nuk mund t’i besohet, por yjet tregojnë një muaj mjaft të mirë për ju në aspektin financiar. Ndërsa jeni të emocionuar për mundësinë e ngritjes në detyrë, edhe ngrohtësia e shtëpisë dhe familjarët do ju bëjnë të ndiheni të lumtur. Dy rrugë keni këtë muaj, ose intimitet të shtuar me partnerin, ose një miqësi e re por shumë e sinqertë.

Ujori

Ndërsa sezoni juaj përfundon këtë muaj dhe fillon tek Peshqit, ju ndoshta nuk do ta vini re. Shkurti është i rezervuar me ditë magjike për romancë, kështu që edhe nëse përpiqeni t’i fshiheni dashurisë këtë muaj të Shën Valentinit, ai mund t’ju gjejë. Pyetja e vetme është, a mund të dalloni muret nga kufijtë dhe në fakt të lejoni dikë t’ju afrohet?

*Tibo News