Horoskopi për muajin Shkurt

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ky muaj rrit aftësitë tuaja psikike dhe ju inkurajon ta nderoni ditën e Shën Valentinit në mënyrë jo tradicionale. Edhe nëse jeni partner i lumtur, është thelbësore të festoni miqësitë tuaja dhe dashurinë platonike në jetën tuaj. Ndërsa investimi në familje është një synim i vlefshëm më vete, kalimi i kohës me miqtë mund të çojë gjithashtu në rezultate të pasura që shfaqen në mënyra magjike gjatë pjesës tjetër të vitit 2024. Viti i Ri Hënor, gjithashtu Viti i Ri Kinez, ju kujton të jeni të guximshëm, por kini kujdes që të mos përdorni aftësitë tuaja për të bërë keq. Intuita hyn në fuqi kur dielli hyn në Peshqit ëndërrimtarë. Është një kohë e favorshme për të praktikuar Tarot, për të mbajtur një ditar ëndrrash ose çfarëdo që ju mpreh praktikën tuaj shpirtërore. Përgjigjet dhe qartësia rreth një teme që ju ka mbajtur pa gjumë do t’ju lehtësojë. Mos harroni t’i besoni vetes.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shkurti është yjor për karrierën ose hobin tuaj, duke ju bërë që të merrni më shumë vëmendje për punën tuaj të palodhur deri në fund të muajit. Por do të arrini suksesin më të madh nëse u drejtoheni të tjerëve për mbështetje. Ndonjëherë keni nevojë për një shtytje të vogël për të pohuar veten.. Viti i Ri Hënor, gjithashtu Viti i Ri Kinez, duke sjellë Vitin e Dragoit, ju kujton se jeni më të guximshëm se sa i jepni vetes merita. Tema juaj e shkurtit ka të bëjë me realizimin e ëndrrave dhe ju mund të jeni aq të fiksuar me vrullin përpara që po bëni sa të harroni edhe ditën e Shën Valentinit. Nëse jeni në një lidhje, thjesht sigurohuni që të diskutoni prioritetet në mënyrë që askush të mos ndihet aksidentalisht i lënë pas dore. Kur fillon sezoni i Peshqve, pas kaq shumë pune dhe fokusi profesional, javët e ardhshme janë të gjitha për t’u çlodhur me miqtë. Ti e meriton të kesh pushim, Dem. Është e shëndetshme dhe ju bën më produktivë në planin afatgjatë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Shkurti do të jetë një muaj transformues i evolucionit i mbushur me zbulime shpirtërore dhe përparime profesionale. Duhet të jesh i gatshëm të mësosh nga të tjerët. Ju jeni një shenjë shumë intelektuale, por mund të zgjeroni njohuritë tuaja edhe më shumë kur jeni në gjendje të pranoni se nuk dini gjithçka. Yjet nuk mund të kompensojnë gjithmonë mangësitë e ekonomisë sonë, por, duke folur në mënyrë kozmike, shkurti sjell mundësi për bollëk.  Ndonëse nuk është arsye për t’u shqetësuar, do të dilni nga një situatë shumë më të fortë, ky muaj ju kërkon të bëni pak kërkime shpirtërore. Por në kohën kur qielli errësohet me hënën e re misterioze, ju do jeni shumë të zënë për t’u zhytur në stres. Në vend të kësaj, përpiquni t’i pranoni mësimet e këtij muaji për atë që janë: një mundësi për rritje.

Gaforrja:

Jeni në një muaj të nxehtë pikërisht në kohën e Shën Valentinit. Është gjithashtu një muaj i transformimit personal dhe i magjisë. Jeni gati për të bërë disa magji? Një hënë e re në Ujorin e çuditshëm ju inkurajon të angazhoheni në rituale, qoftë magji, eksperienca seksuale apo një banjë luksoze. Dhe mos u shqetësoni. Kur planeti luftarak Mars zhvendoset në Ujor, detyra juaj, e cila mund të inkurajohet përmes një kujdesi të tillë shpirtëror për veten, është të gjeni një ekuilibër qetësie ndërsa pohoni nevojat tuaja. Nga ndryshimet në punë deri tek ndjenjat mjaft filozofike, zhvillimi juaj personal vazhdon kur fillon sezoni poetik i Peshqve. Javët e ardhshme do t’ju gjejnë duke përpunuar ndryshimin. Dhe shkurti përfundon me një hënë të plotë në Virgjëreshë që merr rezultate nga vendosja e qëllimit që keni bërë gjatë ritualeve në fillim të këtij muaji.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Yjet duan t’ju dhurojnë një festë tepër romantike të Shën Valentinit. Por kjo do të thotë me një kusht: Mos harroni se është po aq mirë të japësh sa të marrësh. Jeni të sunduar nga dielli, kështu që ndonjëherë duket sikur bota sillet rreth jush. Kini parasysh se mund të ndiheni paksa xheloz këtë muaj. Megjithatë, nuk ju lejohet t’i nënshtroheni ndjenjave të zilisë nëse thjesht jeni ulur duke pritur që të tjerët t’ju thërrasin. Këtë muaj, do t’ju duhet të përdorni anën tuaj ekstroverte. Nëse mund ta bëni këtë, shkurti sjell seks epikisht të nxehtë. Kur dielli hyn te Peshqit, ju ndiheni ultra-kreativ, gjë që është një anë që njerëzit e Luanëve nuk e flasin sa duhet. Dhe ndërsa është një muaj veçanërisht social (për sa kohë që nuk rrini në shtëpi duke u ‘mpirë’), një hënë e plotë e Virgjëreshës në fund të shkurtit ju inkurajon të qëndroni brenda dhe të arrini atë gjumin e bukurisë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Horoskopët flasin për mënyrat për të sfiduar stereotipin tuaj introvert. Sidoqoftë, shkurti plotëson dëshirat tuaja më të thella dhe këmbëngul që t’i jepni përparësi pushimit. Por pavarësisht theksit të këtij muaji te kujdesit për veten, mos i lini pas dore marrëdhëniet tuaja. Virgjëreshat priren të jenë perfeksionistë, por ju mund të punoni për të komunikuar nevojat dhe kufijtë tuaj. Ndërsa horoskopët nuk mund të premtojnë para, yjet thonë se janë disa javë të shkëlqyera për të ecur përpara në punë, falë lëvizjeve nga luftëtari Mars. Plus, ka një thellim të marrëdhënies më të rëndësishme në jetën. Më në fund, muaji përfundon me një hënë të plotë në shenjën tuaj që sjell kulminacione, ndoshta një mik që arrin statusin e mikut më të mirë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Sigurisht, jo të gjitha Peshoret janë të fiksuara pas festës së të dashuruarve. Por si shenjë e marrëdhënieve të sunduara nga Venusi i dashuruar, e keni të vështirë të mos prekeni nga mesazhet e shfrenuara të Kupidit. Megjithatë, ndërsa yjet tregojnë një kohë të mirë këtë vit në ditën e V, koha juaj më e dashur romantike e muajit mund të bjerë fundjavën pas 14 shkurtit. Shkurti gjithashtu ju kërkon të mbani mend se Venusi sundon bukurinë përveç dashurisë. Është një kohë e mrekullueshme për të investuar në kujdesin e lëkurës ose një piercing të ri të lezetshëm, çdo gjë që ju bën të ndiheni të dashuruar, veçanërisht si një formë e kujdesit për veten. Mos harroni fuqinë e të qenit Shën Valentini juaj, veçanërisht nëse nuk jeni në takim. Afërdita i bekon të gjithë Peshoret me dashuri, qoftë nga miqtë apo familja. Plus, sezoni i Peshqve këmbëngul të përkëdhelni më shumë veten, ndaj kënaquni, e dashur Peshore.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Gjatë muajit shkurt, dikush në rrethin tuaj shoqëror shfaqet në një mënyrë që ju kujton se është familja. Sfida juaj është të ruani vigjilencën dhe të mbani mend ndryshimin midis ruajtjes së kufijve të shëndetshëm dhe tejkalimit të tyre. Keni nevojë për kohë vetëm, por ndonjëherë mund të shkoni shumë larg duke u larguar nga disa njerëz dhe vende. Këtë muaj, pranoni planet sociale dhe dilni. Një hënë e re sjell fillimin e cikleve bazuar në takimet e rastësishme që ndodhin rreth kësaj kohe. Pra, ndërsa argëtimi me miqtë është një synim i vlefshëm më vete, shkurti gjithashtu çon në mundësi profesionale dhe romantike në mënyrat më të pamundura. Kur fillon sezoni i Peshqve, seksi dhe sensualiteti zënë qendër të vëmendjes, duke theksuar rëndësinë e kujdesit për veten. Plus, një hënë e plotë me shkëlqim në fund të muajit manifeston surpriza dhe gëzim. Është një muaj që ju sfidon t’i thoni “po” planeve shoqërore edhe kur të vjen të fshihesh.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Ju krenoheni me natyrën tuaj ambicioze dhe të pavarur. Sidoqoftë, detyra juaj kozmike këtë muaj është t’i lejoni vetes të pranoni ndihmën e të tjerëve. E sunduar nga planeti me fat Jupiter, ju jeni të shkëlqyer në tërheqjen e bollëkut, por vetëm nëse e kërkoni atë. Këto parime janë të vërteta si në mundësitë profesionale ashtu edhe në marrëdhëniet personale. Shkurti sjell ditën e të dashuruarve; Bëhuni ai që do të komunikoni për planet dhe do të keni më shumë gjasa ta kaloni ditën ashtu siç dëshironi. Ky muaj është gjithashtu Viti i Ri Hënor dhe Kinez, duke sjellë Vitin e Dragoit. Si një shenjë e fuqishme zjarri, ju kënaqeni me këtë energji të guximshme dhe pasionante. Vetëm mos harroni se kërkimi për ndihmë kërkon një lloj guximi që mund të jetë më i vështirë për ju, por që ia vlen sfida e kurimit.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Mërkuri i zënë kalon në Ujor, duke e bërë këtë muaj për ju të mbushur plot. Fatmirësisht, je më i lumtur kur je aktiv, Bricjap. Por mos ji shumë i rezervuar për të lënë kohë për miqtë. Dikush ka nevojë për ju, dhe ju dëshironi të jepni për hir të dhënies, por gjithashtu që ata të jenë aty në këmbim që kur të vijë dita që keni nevojë për ta. Një hënë e re fillon një cikël të ri profesional, qoftë duke pranuar më shumë ekuilibër punë/jetë apo duke bërë hapa si përshembull në një koncert kreativ. Dhe kur Marsi i egër dhe Venusi i ëmbël hyjnë në Shtëpinë tuaj të 2-të të Zotërimeve pikërisht rreth Ditës së Shën Valentinit, ju nuk jeni vetëm i gatshëm për romancë epike, por edhe mundësi për të fituar para. Ashtu siç insiston një hënë e plotë në fund të muajit, planet tuaja romantike do të rezultojnë magjike.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Sezoni juaj përfundon këtë muaj dhe ju duhet t’ia kaloni pishtarin Peshqve, por mos kini frikë. Shkurti vjen me një hënë të plotë duke ju ngjallur epshin dhe një mundësi për luks. Megjithatë, për të marrë dhurata të tilla kozmike, është thelbësore të vendosni veten në radhë të parë. Ju keni një reputacion për t’u kujdesur për të gjithë rreth jush, ndërsa neglizhoni nevojat tuaja. Mërkuri Hyjnor dëshiron që ju të dini se nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të bëni për një situatë, është okej të mos bëni asgjë për momentin. Veprimi nuk kërkohet gjithmonë. Pavarësisht nëse e doni apo e urreni ditën e Shën Valentinit, yjet ju dërgojnë dashuri rreth mesit të muajit. A mund të ulësh muret emocionale për të lejuar dashurinë? Dhe, kur dielli largohet nga shenja juaj dhe fillon sezoni i Peshqve, mund të mos jetë më sezoni juaj, por, ndërkohë që ne nuk mund ta kontrollojmë ekonominë, është kozmikisht një kohë e favorshme për të fituar para.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Gëzuar kthimin diellor, ju Peshq. Sezoni juaj fillon këtë muaj. Një hënë e re psikike në fillim të shkurtit ofron qartësi në lidhje me një situatë për të cilën keni menduar. Yjet ju ngarkojnë të veproni sipas këtyre realizimeve kur qielli ndizet me një hënë të plotë disa javë më vonë. Kur planeti luftëtar Marsi zhvendoset te Ujori, një nga detyrat tuaja me yje, e cila vazhdon gjatë gjithë muajit, është të pohoni veten dhe të praktikoni të thoni jo. Kjo është para se të fillojë sezoni i Peshqve. Pastaj, duke respektuar kufijtë tuaj, është me rëndësi të madhe që të festoni mbi veten, çfarëdo që do të thotë kjo për ju. Por përpiquni t’i thoni po ndonjë feste, edhe nëse është jashtëzakonisht e ulët. Afërdita bukuroshe ju bekon me romancë edhe para se dielli të hyjë në shenjën tuaj. Dhe, kur ndodh, të gjithë do të dëshironin të ishin po aq të mençur sa ju. Premtoni të festoni. Ju meritoni të jeni të lumtur dhe të merrni atë që dëshironi.