Horoskopi për muajin Prill

Jemi në ditën e parë të muajit Prill 2023. Pranvera zyrtarisht ka mbërritur. Me të vjen moti më i ngrohtë dhe ndjenja e rinovimit, plus disa data dhe ngjarje astrologjike që ndikojnë në horoskop dhe janë për t’u mbajtur parasysh ndërsa hyjmë në sezon.

Lajmi i keq është se ky muaj sjell fillimin e retrogradës  së Mërkurit, një eklips të çrregullt dhe një hënë të plotë potencialisht dramatike. Lajmi i mirë është se nëse lexoni horoskopin dhe shihni kalendarin në përputhje me rrethanat, do të dini se si t’i trajtoni të gjitha këto dukuri kozmike pa probleme. Prilli shënon gjithashtu fillimin e sezonit ‘të ftohtë’ të Demit.

Zbuloni se çfarë parashikojnë astrologët për ju këtë muaj.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sezoni juaj përfundon dhe duhet t’ua lini stafetën Demit. Megjithatë mos kini frikë. Astrologët nuk premtojnë para, por fillimi i prillit lidhet me lajme të mira në aspektin ekonomik. Yjet thonë se keni arsye për të ndjerë shpresë në lidhje me projektet personale dhe çështjet romantike. Prilli gjithashtu sjell intimitet dhe forcim të marrëdhënies. Pra, edhe pse dielli largohet nga Dashi dhe Prilli vjen me një eklips stresues dhe Mërkuri pëson retrogradë, horoskopi thotë se në përgjithësi ky muaj do të jetë i mirë për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dielli do të jetë vetëm për ju, demë. Sezoni juaj fillon këtë muaj dhe ditëlindjen duhet ta festoni gjatë gjithë muajit. Megjithatë, mërkuri këmbëngul që të komunikoni me miqtë dhe të dashurit, në mënyrë që edhe ata të dinë se çfarë surprize të të bëjnë. Pra mos pretendoni sikur nuk ju intereson. Ju meritoni të gjithë vëmendjen. Ka një eklips këtë muaj, të cilin mund ta përdorni për të qëndruar të çlodhur në shtëpi. Mërkuri është në retrogradë, por për sa kohë nuk dorëzoheni dhe nuk i shkruani ish-it, ky muaj duket të jetë një nga periudhat më të lumtura dhe më të gëzuara të vitit.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Kujdes, Binjakë. Planeti juaj sundues, lajmëtari Mërkuri, fillon një nga ‘vallet’ e tij famëkeqe të këtë muaj dhe si zakonisht, mund të prekeni më shumë se shenjat e tjera. Megjithatë, yjet tregojnë se sezoni i Demit duhet të jetë mjaft premtues për karrierën tuaj, kështu që ka të ngjarë të jeni shumë të zënë edhe për të përjetuar retrogradën. Plus, Venusi, planeti i dashurisë, hyn në shenjën tuaj këtë muaj, Binjakët, duke bekuar edhe jetën tuaj të dashurisë.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Nëse keni ndonjë mosmarrëveshje ose stres në miqësitë tuaja, mund t’i zgjidhni ato në fillim të prillit falë lëvizjeve nga lajmëtari Mërkuri. Dhe, këshillohet që të kujdeseni për bisedat e rëndësishme në fillim të muajit, pasi gjysma e dytë e prillit sjell një eklips potencialisht dramatik, plus fillimin e Merkurit retrogradë. Megjithatë, eklipsi diellor, i cili ndodh me Dashin e guximshëm, mund të sjellë gjithashtu lajme të mirëpritura në lidhje me projektin tuaj të punës ose pasionit, duke ju dhënë një arsye për të festuar.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Fillimi i Prillit paraqet mundësi të reja dhe është mirë të përfitoni prej tyre, Luan. Dhe, ndërsa ne po mendojmë për shpresat dhe ëndrrat, fokusohuni gjatë hënës së plotë në Peshore, pasi mund të dëgjoni lajme të mirëseardhura në lidhje me punën ose projektin tuaj të pasionit. Ky muaj sjell gjithashtu një eklips stresues dhe Merkurin retrogradë, por me kujdesin e duhur për veten, do të jeni mirë dhe gati për të shijuar sezonin e qetë të Demit.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Planeti juaj sundues, lajmëtari Mërkuri, fillon një nga retrogradat e tij famëkeq këtë muaj, Virgjëresha. Si shërues i zodiakut, ju dini një ose dy gjëra rreth kujdesit për veten. Këtë muaj, ju mund të kërkoheni për të ndarë njohuritë tuaja me të tjerët, qoftë përmes fuqisë së mediave sociale ose thjesht duke folur me miqtë. Sidoqoftë, jini aq egoist sa të doni gjatë hënës së plotë në Peshore. Ky ‘hënacion’ i bukur ndriçon qiellin, por mund t’ju bëjë të ndiheni të lodhur, prandaj sigurohuni që ta trajtoni veten me rutina të mirëqenies dhe gjumë të bollshëm.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Jeta juaj e dashurisë aktualisht po përjeton një ndryshim. Ndërsa është absolutisht për të mirë (yjet ju duan, veçanërisht planeti juaj sundues, Venusi romantik), tranzicionet mund të jenë stresuese. Gjysma e dytë e prillit sjell një eklips kaotik dhe fillimin e Mërkurit në mënyrë retrograde, ndaj përpiquni të keni biseda të rëndësishme, veçanërisht për marrëdhëniet tuaja romantike, në fillim të muajit. Dhe sigurohuni që të shijoni vetëkujdes gjatë hënës së plotë në shenjën tuaj.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ju keni thumbim të fuqishëm dhe mbrojtës Akrep dhe nuk keni aspak frikë të sulmoni. Megjithatë, detyra juaj këtë muaj është të tregoni kujdes se si ta përdorni. Ndërsa dëshironi dashuri dhe intimitet, ndonjëherë mund t’i largoni ose t’i thumboni njerëzit kur ajo që dëshironi me të vërtetë është dashuria dhe vëmendja. Pra, gjatë muajit prill (veçanërisht rreth hënës së plotë të Peshores), sigurohuni që të thumboni vetëm kur është vërtet e nevojshme, të shprehni ndjenjat tuaja dhe t’u tregoni të dashurve tuaj se sa i vlerësoni ato.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Ju jeni shenja më e pavarur e zodiakut, Shigjetar. Si harkëtar i guximshëm, është thelbësore që të gjeni kohë vetëm për të ndjekur hobi ose interesat tuaja intelektuale, si pjesë e kërkimit tuaj të vazhdueshëm dhe të përjetshëm për njohuri. Megjithatë, gjatë hënës së plotë në Peshore, përgatituni të ‘godisni’ qytetin me miqtë tuaj më të ngushtë dhe të keni një aventurë të paharrueshme. Vetëm kujdes nga konsumimi i tepërt i alkoolit apo veseve të tjera, pasi hëna e plotë mund t’ju çojë në dramë të vërtetë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Yjet ju thërrasin këtë muaj, Bricjap. A po jepni energji të mjaftueshme në marrëdhëniet tuaja personale dhe romantike? Ju keni një reputacion si punëtor. Ndonëse ky është kryesisht një stereotip i padrejtë, ju mund t’i bindni njerëzit, ndërkohë që përfshijeni veten në një projekt pasioni ose punoni për të bërë emër për veten tuaj. Megjithatë, prilli sjell një eklips që mund të vijë me përfundime ose fillime të shpejta, kështu që nëse nuk u kujtoni të dashurve tuaj se kujdeseni për ta, mund të krijohet një distancë në jetën tuaj personale.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Jeni të lodhur duke u kujtuar se keni një reputacion mbi përpjekjen për të shpëtuar botën, por nuk jeni në gjendje t’i dërgoni mesazhe të dashurve tuaj? Prilli ju paraqet disa sfida të komunikimit kozmik në formën e një eklipsi dhe Merkurit retrogradë. Ky muaj ju kërkon me vendosmëri që t’i jepni përparësi marrëdhënieve tuaja personale. Ju mund të njiheni si humanitarët e zodiakut, por për të ndier më të mirën dhe për të bërë më të mirën, duhet të ushqeni marrëdhëniet dhe të ndërtoni një themel të fortë, sidomos në shtëpi.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Do ndiheni komodë për pjesën më të madhe të prillit. Nga një eklips stresues deri në fillimin e retrogradit të Mërkurit, është një muaj ideal për t’u ndjerë të relaksuar për të marrë më shumë vëmendje e dashuri nga njerëzit më të afërt. Qëndroni vigjilentë rreth hënës së plotë të mërkurën, më 5 prill, pasi mund të ketë lajme të papritura, por që do t’ju bëjnë të ndiheni pozitivë dhe nostalgjikë.

*Tibo News