Horoskopi i muajit qershor 2022

Si do të jetë muaji qershor për ju? Jeni supersticiozë? A besoni tek horoskopi? Nëse po, astrologët kanë bërë parashikimet për 12 shenjat e horoskopit se si do të jetë ky muaj veror.

Dashi: Përfitimet në punë do të vijnë nga përpjekja e palodhur dhe integriteti juaj. Do të fitoni besimin e eprorëve si dhe vlerësimin e kolegëve tuaj. Mundësitë për të gjetur një punë jashtë shtetit ose një promovim në vendin ekzistues të punësimit janë të mundshme këtë muaj. Në një marrëdhënie dashurie do të ketë edhe ëmbëlsi edhe besim. Ky është një moment i mirë për t’i propozuar për fejesë apo martesë partnerit/es tuaj. Në aspektin shëndetësor, do të shpëtoni nga shqetësimet gastrointestinale.

Demi: Praktikat inovative do të bëjnë që të përfitoni e t’i jepni një dimension tjetër karrierës suaj. Është e mundur që të fuqizoni biznesin, apo të ndërmerrni nisma të reja në fusha të tjera. Profesionistët që punojnë do të jenë në gjendje të kryejnë detyrat e tyre të caktuara. Të dashuruarit do të mbushen me energji dhe gjallëri të re. Ju dhe partneri juaj do të jeni gati të kaloni pjesën tjetër të jetës së bashku pasi keni krijuar mjaftueshëm besim. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj mendor, përndryshe mund të ketë ndikim edhe në shëndetin tuaj fizik.

Binjakët: Ekziston mundësia që mund t’ju ofrohet një lëvizje pune që do të jetë e dobishme për ju. Rekomandohet që vendasit e punësuar t’i kushtojnë vëmendje sjelljes së tyre pasi vështirësitë në sjellje mund të shkaktojnë komplikime. Bashkëpunëtorët tuaj mund të përpiqen t’ju antagonizojnë, por ju duhet të qëndroni të qetë. Do ketë mosmarrëveshje të vogla me partnerin. Kontrolloni zemërimin tuaj dhe flisni hapur për ndjenjat tuaja me partnerin/en. Ushqimet pikante duhet të shmangen.

Gaforrja: Ata që punojnë në sektorin privat mund të përjetojnë ulje-ngritje në vendin e punës. Kolegët mund të përpiqen të krijojnë një mjedis armiqësor për ju dhe mund të keni mosmarrëveshje me eprorët. Mund t’ju kërkohet të merrni përsipër një detyrë madhore në punë. Për shkak të egos, mund të keni mosmarrëveshje me partnerin/en. Çiftet e martuara do i përkushtohen plotësisht njëri-tjetrit. Shëndeti i të moshuarve të familjes do të përmirësohet.

Luani: Do të fitoni më shumë autoritet në punë dhe do të jeni në gjendje t’i bindni njerëzit të kryejnë detyrat e tyre në kohë. Për shkak të mundësisë së përshkallëzimit të tensionit mes partnerëve intimë, bëni kujdes. Mos lini vend për pasiguri në mendjen e partnerit tuaj dhe sigurohuni që të mos ketë keqkuptime. Çdo çështje gjyqësore që është duke u zhvilluar ka të ngjarë të fitohet nga ju. Besimi i ndërsjellë i familjarëve do të rritet.

Virgjëresha: Në zyrë, përpjekjet tuaja do të njihen dhe do të nderoheni nga eprorët. Punëkërkuesit nuk do ta kenë të vështirë të gjejnë punë. Për tregtarët ky do të jetë një muaj i mirë pasi të ardhurat do të rriten dhe rrugët e reja do të hapen. Duhet të jeni të durueshëm kur investoni sepse ka edhe rreziqe për humbje. Mos mbani asgjë të fshehur nga shoku juaj dhe komunikoni lirshëm ndjenjat tuaja. Përfshirja e një të huaji në marrëdhënien tuaj shoqërore me disa persona të tjerë mund të ketë një ndikim negativ.

Peshorja: Rekomandohet që t’i trajtoni bashkëpunëtorët tuaj me respekt dhe kujdes, pasi disa njerëz mund të komplotojnë kundër jush. Në lidhje me detyrën, do të merrni ndihmë nga një individ i panjohur. Anëtarësimi në sektorin qeveritar mund t’ju ndihmojë të keni sukses. Mund të ketë një përçarje familjare për një grindje të vjetër. Dashuria  që keni për bashkëshortin/en e jetës do të rritet. Partneri juaj do të jetë pranë jush në çdo mënyrë.

Akrepi: Mundësi të reja biznesi do të shfaqen dhe ju do të ecni përpara me një strategji të re. Vendimi juaj për të investuar në kompani do të shpërblehet në këtë periudhë. Do të ketë bashkëpunime korporative ose marrëveshje të reja që do ta çojnë biznesin tuaj në lartësi të reja. Ju mund të përjetoni një ndjenjë të thellë izolimi. Si rezultat, mund të ketë një ndarje nga i dashuri. Bëni një përpjekje për të komunikuar me njëri-tjetrin. Mund të ketë një përçarje mes jush dhe një të afërmi.

Shigjetari: Ka shumë mundësi që të përparoni në punën tuaj. Efikasiteti juaj do të rritet dhe ju do të fitoni favore nga eprorët. Për njerëzit në biznes, do të ketë ulje dhe ngritje. Duhet shmangur çdo vendim i rëndësishëm financiar. Ndjenjat tuaja për partnerin tuaj do të bëhen më të forta, si dhe besimi juaj tek ai. Ju do të luani një rol kyç në tejkalimin e hendekut midis anëtarëve të familjes kur bëhet fjalë për komunikimin.

Bricjapi: Në punë mund të ketë ulje-ngritje. Gjatë punës suaj mund të përballeni me sfida. Një kundërshtar në vendin e punës mund të sjellë probleme. Ata në biznes duhet të përqendrohen në tregtinë ndërkombëtare. Do të jeni të suksesshëm nëse zhvilloni një strategji të re biznesi. Me mbështetjen e këshillave të partnerit, do të zbuloni një zgjidhje për problemet tuaja. Ju duhet të kujdeseni për të moshuarit në familjen tuaj dhe të merrni vendime me miratimin e tyre.

Ujori: Të gjitha llojet e keqkuptimeve për vendin e punës do të eliminohen. Ju gjithashtu mund të bëni plane për të ndryshuar punë. Do të keni sukses në biznes dhe do të mbizotëroni ndaj konkurrentëve. Ju do të shijoni të gjitha avantazhet që vijnë nga zotërimi i tokës stërgjyshore. Do të jeni në gjendje të merrni paratë tuaja të cilat kanë qenë të bllokuara për çështje gjyqësore. Mund të ketë një mosmarrëveshje me të dashurin tuaj, kështu që vazhdoni me kujdes. Pranojeni fajin tuaj pa hezitim.

Peshqit: Trajektorja juaj profesionale do të përmirësohet. Përpjekjet tuaja do të njihen dhe do të merrni respekt. Njerëzit që kërkojnë punë do të jenë në gjendje të realizojnë ambiciet e tyre. Përfitoni sa më shumë nga aftësitë tuaja të shkëlqyera të komunikimit për të krijuar lidhje të reja. Mundohuni të fitoni zemrën e bashkëshortit tuaj me një gjuhë të ëmbël. Kur bëhet fjalë për vëllezërit e motrat, jini sa më të sjellshëm.

*Tibo News