Horoskopi i muajit Korrik 2023

Dashi:

Nuk do të jeni në gjendje të fshiheni nga emocionet tuaja ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin përmes Gaforres, duke aktivizuar sektorin që rregullon ndjenjat, familjen, shtëpinë dhe intuitën. Për fat të mirë, Hëna e Plotë e Bricjapit më 3 korrik do të ofrojë një mundësi për të mbledhur veten, duke ju ndihmuar të kaloni dramën e panevojshme në mënyrë që të vlerësoni atë që është me të vërtetë e rëndësishme. Kjo energji gjithashtu mund të sjellë lëvizje në rrugën tuaj të karrierës, kështu që jini të vëmendshëm për të shfaqur veten tuaj më ambiciozë dhe të përgjegjshëm.

Do të keni një mundësi për t’u vlerësuar lidhur me kreativitetin dhe prakticitetin duke filluar nga 10 korriku, kur Marsi hyn në Virgjëreshë dhe Mërkuri do të zhvendoset në Luan. Mos kini frikë të demonstroni idetë dhe interesat që ju bëjnë unik, veçanërisht kur bëhet fjalë për projekte në punë ose për të bërë miq të rinj. Projektet e reja mund të shfaqen sapo ‘Nyja e Veriut’ të hyjë në shenjën tuaj më 17 korrik, që përkon me Hënën e Re të Gaforres. Përpiquni të vendosni synimet rreth asaj se si shpresoni të rriteni gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm.

Sezoni i Luanëve fillon më 22 korrik, duke ju inkurajuar të jetoni me zëshëm. Nëse argëtimi juaj veror ka nisur ngadalë, mund të prisni të shihni më shumë lëvizje gjatë gjithë sezonit të luanit. Për fat të keq, Venusi shkon në retrogradë në të njëjtën ditë, gjë që mund të shkaktojë dramë me disa nga pjesëtarët e shoqërisë. Përkushtohuni më seriozisht lidhur me aleancat tuaja, ndërkohë që vendosni të rregulloni ose të largoheni nga marrëdhëniet që kanë nevojë për punë. Mund të jetë gjithashtu terapeutike të ribëni hobet e vjetra ose projektet e pasionit, kështu që përpiquni të mos e heshtni artistin brenda jush.

Demi: 

Fjalët tuaja do lënë përshtypje ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin e tij përmes Gaforres dhe sektorit që rregullon komunikimin, duke e bërë të rëndësishme që të keni një qasje për çdo bisedë të rëndësishme që duhet bërë. Ju gjithashtu mund të zbuloni se është më e lehtë të kuptonin se çfarë po mendojnë ata rreth jush, duke ju dhënë një avantazh intuitiv në situatat sociale. Sidoqoftë, do të mund t’i ktheni mendimet tuaja gjatë Hënës së Plotë të Bricjapit më 3 korrik, e cila do të jetë një nga ditët më të përmbushura shpirtërisht të vitit për ju.

Konsideroni të ndërmerrni një projekt të ri ose plan kreativ pasi Marsi dhe Mërkuri ndryshojnë shenjat më 10 korrik, duke e ridrejtuar fokusin tuaj drejt çështjeve të brendshme dhe pasioneve personale. Më shumë ndërrime do të hyjnë në lojë kur ‘Nyja e Veriut’ të largohet nga shenja juaj më 17 korrik, duke bërë debutimin e saj te Dashi ndërsa ‘Nyja e Jugut’ shkon drejt Peshores. Kjo klimë kozmike do t’ju bëjë të rimendoni disa aspekte të jetës dhe zakonet tuaja gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm, duke ju nxitur të ndërprisni lidhjet me modele, situata ose marrëdhënie jo të shëndetshme. Ndërkohë, Hëna e Re e gaforres sjell freski në ajër, gjë që mund të ndezë miqësi të reja ose një udhëtim imteresant. Një dëshirë e fortë për të mbrojtur të dashurit do të hyjë gjithashtu në lojë, por duhet të jeni të ndërgjegjshëm që të mos kapërceni kufijtë për të luftuar betejat e dikujt tjetër. Mendoni të organizoni një festë në sapo Mërkuri të hyjë në Virgjëreshë më 28 korrik, duke ju frymëzuar që ta mbyllni muajin me një ndjenjë shoqërie dhe argëtimi.

Binjakët: 

Sezoni i gaforres është i gatshëm t’ju rilidhë me natyrën, të dashur Binjakë, duke shënuar rastin e përsosur për të eksploruar bukuritë e jashtme. Ju prireni të lëvizni shpejt midis angazhimeve sociale dhe përgjegjësive personale. Konsideroni shkëmbimin e aventurave dhe shikimin e yjeve, duke përthithur vetitë shëruese që mund t’i ofrojë vetëm Nënë Natyra. Hëna e plotë e Bricjapit më 3 korrik do të jetë veçanërisht transformuese për ju. Do të ndjeni një ndryshim më 10 korrik kur Mërkuri, sundimtari juaj planetar, të hyjë në Luanin e zjarrtë. Prisni që gjërat të përmirësohen në shoqëri dhe në shtëpi ndërsa Marsi migron në Virgjëreshë në të njëjtën ditë. Sigurohuni që t’i jepni përparësi organizimit të brendshëm dhe merrni parasysh zbatimin e një kalendari të mundshëm ose familjar nëse jeta bëhet veçanërisht e tensionuar. Mendja juaj do të dëshirojë stimulim tani, megjithëse dështimi për të qëndruar në tokë mund të rezultojë në nivele të larta stresi ose ankthi. Nëse ditët fillojnë të kalojnë me turbullira, merrni parasysh të kërkoni ndihmë ose të hiqni disa sende të panevojshme dhe sigurohuni që të relaksoheni gjatë Hënës së Re të gaforres më 17 korrik.

22 korriku shënon fillimin e sezonit të Luanit dhe koha e përsosur për të vizituar librarinë tuaj të preferuar ose për t’u regjistruar në një kurs. Ndërkohë, udhëtimi retrograd i Venusit përmes shenjës së luanit mund t’ju bëjë të rilidheni me miqtë e vjetër gjatë javëve të ardhshme, por mund të jetë më mirë të shmangni ‘flakët’ e mëparshme. Zemra juaj do të dëshirojë lidhje intelektuale sapo Mërkuri të hyjë në Virgjëreshë më 28 korrik, ndaj sigurohuni që të investoni në marrëdhënie ku idetë mund të ndahen dhe të ushqehen.

Gaforrja: 

Yjet do t’ju shtyjnë të lidheni përsëri me nevojat tuaja bazë, ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin e tij nëpër shenjën tuaj. Si një nga anëtarët më të kujdesshëm dhe intuitiv të zodiakut, ju shpesh investoni në lumturinë e të tjerëve, por tani përqendrimi duhet të drejtohet te vetja. Rrethoni 3 korrikun në kalendarin tuaj për një ditë luksi dhe përkëdheljeje personale, pasi Hëna e Plotë e Bricjapit jep leje për të përqafuar harmoninë dhe ndoshta pak romancë. Këto ndryshime do të sjellin gjithashtu pak joshje shtesë në atmosferën tuaj dhe një qasje karizmatike për të marrë atë që dëshironi.

17 korriku shënon një nga ditët më të rëndësishme astrologjike të vitit 2023, sepse ‘Nyja e Veriut’ hyn në Dash dhe ‘Nyja e Jugut’ shfaqet në Peshore. Historia e këtij ndryshimi qiellor do të shfaqet gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm, duke premtuar se do të ndryshojë peizazhin e sferave tuaja profesionale dhe shtëpiake. Nëse keni fantazuar rreth lëvizjes ose përqafimit të një udhëtimi të ri profesional, përdorni energjinë e këtij tranziti astrologjik dhe Hënës së Re të Gaforres për të vendosur synime serioze se si mund të ecni përpara me këtë energji.

Do të ndiheni gati për një pushim ndërsa sezoni i ditëlindjes suaj po mbyllet dhe Dielli hyn te Luani më 22 korrik, duke aktivizuar sektorin e grafikut tuaj që rregullon kohën e lirë. Kjo vendosje diellore shoqërohet mirë me ushqime të shkëlqyera, muzikë live dhe galeri arti, prandaj sigurohuni që ta ushqeni zemrën tuaj me shumë përvoja kulturore dhe shqisore. Ju gjithashtu mund të vini re që perspektivat dhe opinionet tuaja ndryshojnë ndërsa Venusi lëviz në mënyrë retrograde përmes shenjës së luanit, duke ju dhënë një shans për të përmirësuar gjithçka.

Luani:

Mos ngurroni të eksploroni ‘shpellat’ më të thella të mendjes tuaj, pasi sezoni i gaforres nxit natyrën tuaj më intime. Këto indicie janë perfekte për të njohur veten në një nivel më të thellë edhe nëse kërkimi për ndriçim të brendshëm ndonjëherë ndihet i pakëndshëm ose sfidues. Yjet do t’ju kërkojnë të pranoni se çfarë po funksionon, duke ju dhënë një shans për të përgatitur veten për sukses kur të hiqni dorë nga problemet e rënda që nuk mund të zgjidhen. Për fat të mirë, Hëna e Plotë e Bricjapit më 3 korrik do të mbingarkojë natyrën tuaj praktike, duke ju ndihmuar të bëni ndryshime të rëndësishme me pasoja minimale emocionale.

Një energji freskuese do të zërë vend gjatë Hënës së Re të Gaforres më 17 korrik, që përkon me hyrjen e ‘Nyjes së Veriut’ në Dash dhe shtëpinë tuaj të spiritualitetit. Ju mund të prisni ndryshime filozofike gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm, ndërsa shpirti juaj dëshiron mençurinë dhe kërkimin e paqes. Mbështetuni në këto atmosfera duke vendosur synime se si do të dëshironit të rriteni nga tani deri në janar 2025, duke gjetur mënyra për t’i bashkuar ambiciet tuaja me besim dhe optimizëm. Fati do të jetë në anën tuaj kur të tregohet mirësi, prandaj sigurohuni që të shënoni pikë të mira sa herë që të shfaqet mundësia.

Do të keni nevojë për më shumë vëmendje sapo Dielli të hyjë në shenjën tuaj më 22 korrik. Mos ngurroni të komandoni çdo dhomë në të cilën hyni, por mos i bëni presion vetes që të jeni një burim i vazhdueshëm argëtimi për të tjerët. Për fat të keq, Afërdita hyn në udhëtimin e saj retrogradë në të njëjtën ditë, gjë që mund të zbehë me ndërprerje humorin tuaj gjatë javëve të ardhshme. Shmangni tundimin për të shqyrtuar imazhin tuaj ose historinë romantike, duke u fokusuar në pikat tuaja të forta dhe mënyrat se si mund të mbështesni veten.

Virgjëresha: 

Do ishte mirë që të veproni si zëri i arsyes brenda sferave tuaja sociale, pasi sezoni i Gaforres sjell një atmosferë emocionale në tryezë. Ju do të jeni në një pozicion unik për të zbutur tensionin pa i tjetërsuar të tjerët, megjithëse duhet të jeni të ndërgjegjshëm për të mos dalë vetë jashtë kontrollit. Të panjohurit dhe të njohurit do të jenë më të prirur me ndjenjat e tyre, duke ju dhënë një mundësi për t’i kthyer lidhjet e rastësishme në miqësi të vërteta.

Një shpërthim energjie motivuese do t’ju gjejë kur Marsi të hyjë në shenjën tuaj më 10 korrik, megjithëse hyrja e Mërkurit në Luan në të njëjtën ditë mund t’ju bëjë të mendoni gjatë për lëvizjet tuaja. Ndërsa këto ditë janë perfekte për të vepruar me guxim, do të jetë e rëndësishme që të planifikoni përpara se të shfaqni idetë që nuk janë ezauruar plotësisht. Sekretet gjithashtu mund të dalin në dritë gjatë javëve të ardhshme. Duhet të kujdeseni që të mos përsërisni thashetheme që mund të dëmtojnë në mënyrë të panevojshme reputacionin e dikujt tjetër.

Sezoni i Luanit kërkon që ju ta merrni situatën në duar dhe të qetësoheni me veten tuaj. Fatkeqësisht, mund të ketë momente që do ndihen veçanërisht të rënda ndërsa Venusi nis udhëtimin e saj retrograd. Përqafoni vetminë dhe kujdesin për veten gjatë javëve të ardhshme dhe do të ndiheni të rigjallëruar dhe të etur për të festuar sezonin tuaj.

Peshorja: 

Sezoni i gaforres shënon një periudhë edukimi dhe rritjeje, dhe yjet do t’ju kërkojnë të kujdeseni për veten dhe ambiciet tuaja profesionale. Ndërsa shenjat e tjera janë të mbërthyera me punën e çrregullt të lundrimit të emocioneve dhe marrëdhënieve të çrregullta, ju do të jeni në një pozicion unik për të hyrë në shefin tuaj të brendshëm dhe ndjenjën e kontrollit. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të jetoni në një gjendje stoicizmi. Në fakt, mund të detyroheni të përballeni me qëndrimet rreth arritjeve dhe se si ato ndikojnë në mirëqenien tuaj emocionale, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë të Bricjapit më 3 korrik.

Përgatituni për kthesa dramatike sapo ‘Nyja e Jugut’ të hyjë në shenjën tuaj më 17 korrik. Ndërkohë, ‘Nyja e Veriut’ bën debutimin e saj në Dash dhe në sektorin grafik që rregullon marrëdhëniet, duke hapur kapituj të rinj në jetën tuaj të dashurisë. Hëna e Re lind në të njëjtën ditë, duke shënuar rastin e përsosur për të vendosur synime serioze rreth qëllimeve tuaja personale, profesionale dhe romantike.

Sezoni i Luanit fillon më 22 korrik, duke e ridrejtuar fokusin tuaj drejt argëtimit, zgjerimit të rrjetit dhe kultivimit të ndjenjës së komunitetit. Këto janë perfekte për të përqafuar aktivitete në grup dhe grupe të veçanta interesi. Ju do të jeni të përgatitur kozmikisht për të bërë miq ndërsa qëndroni jashtë turmës. Fatkeqësisht, Venusi hyn në udhëtimin e saj retrogradë në të njëjtën ditë, gjë që mund të çojë në keqardhje emocionale nëse besoni shumë shpejt. Jini të hapur, por mos harroni të mbroni sekretet dhe zemrën tuaj. Ju gjithashtu mund të hasni në fantazma romantike nga e kaluara, por shmangni rindezjen e shkëndijave të vjetra që dikur ishin nën flakë.

Akrepi: 

Sezoni i gaforres është një nga periudhat më të favorshme të vitit për ju, Akrep i dashur, pasi yjet rreshtohen për të sjellë ndriçimin dhe rritje. Projektet, rrugët e karrierës dhe marrëdhëniet që ndiqni tani janë të gatshme të zgjerohen përtej pritshmërive fillestare, ndaj mos kini frikë të ëndërroni gjatë lundrimit në këtë terren kozmik. Një element karmik gjithashtu do të hyjë në lojë, prandaj mos harroni të tregoni mirësi kur të mundeni. Hëna e Plotë e Bricjapit më 3 korrik do t’ju kërkojë të keni akses në praktikë, duke e bërë të rëndësishme që të gjeni një vend takimi të lumtur për fantazinë dhe realitetin.

Do të keni një shans për të hedhur pas të kaluarën pasi ‘Nyja Jugore’ të largohet nga shenja juaj më 17 korrik, duke u shfaqur në Peshore. Nëse viti i kaluar solli sfida personale, mund të merrni frymë lehtë se ky ndryshim kozmik ofron një mundësi për fillime të reja kur ju i jepni përparësi ecjes përpara. Hyrja e ‘Nyjes së Veriut’ në Dash do të shtojë efikasitetin tuaj, megjithëse mund t’ju duhet fokus shtesë drejt organizimit personal dhe mbajtjes së zakoneve të shëndetshme dhe energjike. Ndërkohë, Hëna e Re e gaforres ngrihet lart, duke forcuar në mënyrë dramatike aftësitë tuaja të manifestimit me pak mbështetje shtesë nga ‘përtej’.

Ylli juaj do të lindë sapo Dielli të hyjë në Luan më 22 korrik, duke ndriçuar shtigje të reja për sukses. Lejoni anën tuaj ambicioze dhe karizmatike të marrë përsipër dhe mos kini frikë të mbështeteni në lidhje ose të kërkoni favore kur Marsi takon Jupiterin më 31 korrik, duke e mbyllur muajin me sukses. Ky shkëmbim qiellor mund të sjellë gjithashtu disa veprime në jetën tuaj të dashurisë, duke ju shtyrë të kultivoni një ekuilibër të shëndetshëm midis punës dhe anës romantike.

Shigjetari: 

Zemra juaj do të ndihet e dhembshur, por edhe serioze këtë muaj, i dashur harkëtar, pasi sezoni i gaforres zbulon tema rreth intimitetit, angazhimit dhe shkëmbimit emocional. Lidhjet do të hyjnë thellë në shpirtin tuaj, duke e bërë të rëndësishme që të pranoni dhe kuptoni se çfarë përbën një dinamikë të shëndetshme. Megjithëse do të ndiheni të shtyrë për të zbuluar shpresat personale, zhgënjimet dhe frikën, yjet do t’ju kërkojnë gjithashtu të shqyrtoni se si veprimet tuaja mund të forcojnë ose dobësojnë marrëdhëniet romantike dhe platonike. Përdorni Hënën e Plotë të Bricjapit më 3 korrik për të ankoruar zemrën tuaj, duke përdorur një lente praktike për të ekzaminuar atë që ju nevojitet për t’u ndjerë emocionalisht të sigurt.

Përgatituni për një nxitje intuitive sapo Mërkuri të hyjë në Luan më 10 korrik, duke forcuar filozofitë tuaja personale dhe lidhjen me palën tjetër. Shenjat, sinkronizmat dhe ëndrrat e çuditshme mund të shfaqen më shumë se sa duhet, pasi universi komploton për t’ju udhëhequr. Ndërkohë, Marsi migron në Peshore, duke ju motivuar të ecni me guxim në rrugën drejt suksesit. Hëna e Re e Gaforres më 17 korrik mund të krijojë partneritete ose kontrata të reja, duke rritur aftësinë tuaj për biznes pa kompromentuar moralin ose natyrën tuaj të ndjeshme.

Sezoni i Luanëve fillon më 22 korrik, duke shpalosur një epokë fati dhe pa mungesë frymëzimi. Me ‘nyjen e Veriut’ te Dashi dhe shtëpinë tuaj të krijimtarisë, tani është koha për të rrezikuar, duke besuar se miqtë tuaj dhe universi do të ofrojnë një rrjet sigurie nëse planet shkojnë keq. Ndërkohë, ‘Nyja Jugore’ në Peshore është e gatshme të riformësojë rrjetin tuaj, duke ju bërë që të largoheni nga grupet ose të njohurit që keni tejkaluar. Do të ndjeni një ndryshim më 28 korrik kur Mërkuri të migrojë në Virgjëreshë, duke mprehur fokusin tuaj në çështjet profesionale dhe duke ju ndihmuar të ndërmerrni rrugë të reja për sukses.

Bricjapi: 

Përqafoni të gjitha gjërat qetësuese ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin e tij përmes Gaforres, duke ju shtyrë të ndiqni harmoninë. Ana juaj më e butë do të shkëlqejë nën këtë vendosje diellore, duke ju frymëzuar të doni plotësisht dhe pa kushte. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të sakrifikoni nevojat tuaja për të luajtur bukur. Hëna e Plotë manifestohet në shenjën tuaj më 3 korrik, duke i çuar më tej këto ndjenja duke paraqitur tema rreth identitetit dhe imazhit. Megjithëse vetë-përmirësimi duhet të jetë një udhëtim i qëndrueshëm, këto emocione shpenzohen më së miri duke vlerësuar se ku jeni në këtë moment. Shmangni tundimin për të mbingarkuar veten, pavarësisht sa ambicioz mund të ndiheni.

Një energji e guximshme do t’ju përfshijë kur Marsi të hyjë në Virgjëreshë më 10 korrik. Universi po komploton për të rritur fatin tuaj dhe optimizmin e përgjithshëm. Ndërkohë, Mërkuri migron në Luan, duke i hapur rrugën angazhimeve, kontratave dhe aleancave të reja të biznesit. Nëse jeni aktualisht në një lidhje serioze, bisedat rreth ëndrrave të përbashkëta do të shfaqen gjatë disa javëve të ardhshme, duke ju frymëzuar ju dhe të dashurën tuaj për strategji të reja.

17 korriku shënon një ditë ndryshimesh intensive ndërsa ‘Nyjet e Fatit’ ndryshojnë shenjat, duke ju kërkuar të përqendroheni në të ardhmen, duke ju çliruar nga pengesat që dikur qëndronin në rrugë. Përpiquni të rinegocioni mënyrën se si e shihni suksesin gjatë vitit të ardhshëm, pasi duke e bërë këtë do të hapni rrugën për më shumë liri profesionale. Sezoni i Luanëve fillon më 22 korrik, duke ju ndihmuar të përqafoni ndryshimet personale si dhe ndriçuar shtëpinë tuaj të transformimit.

Ujori: 

Edhe pse sezoni i gaforres ka tendencë të jetë një periudhë e ngarkuar për ju, yjet do të kërkojnë që koha e lirë t’i kushtohet harmonisë shtëpiake dhe jetesës së shëndetshme. Është koha për të krijuar ekuilibër midis përgjegjësive tuaja dhe ndjenjës së mirëqenies, dhe disa rregullime të sjelljes. Përdorni Hënën e Plotë të Bricjapit më 3 korrik për të hedhur një vështrim të thellë në zakonet tuaja, duke zbuluar arsyet pse nuk jeni gjithmonë duke fjetur tetë orë gjumë, një rutinë të paqëndrueshme fitnesi ose nuk keni mbajtur dietën më të shëndetshme. Ndërsa sigurisht që nuk ka problem të madh nëse lëkundeni brenda këtyre fushave herë pas here.

Mendja dhe zëri juaj do të veprojnë si forca kryesore sapo ‘Nyja e Veriut’ të hyjë në dashu më 17 korrik, duke riformuar mënyrën se si mendoni dhe shprehni veten nga tani deri më 11 janar 2025. Ndërkohë, ‘nyja e jugut’ në Peshoee do t’ju bëjë që t’i ktheheni besimeve që sollën rehati në të kaluarën, megjithëse duhet të jeni të ndërgjegjshëm që t’i përshtatni këto filozofi me rrethanat dhe nevojat aktuale. Hëna e Re e gaforres zbukuron qiejt tanë, duke ju kërkuar të planifikoni për gjashtë muajt e ardhshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për qëllimet profesionale dhe shëndetësore.

Sezoni i Luanit dhe Venusi retrogradë shfaqen më 22 korrik, duke sjellë ‘nxehtësi të madhe’ në jetën tuaj të dashurisë. Megjithëse karizma dhe joshja juaj natyrale do të jenë të theksuara, përpiquni të mos lejoni që dëshira për lidhje të turbullojë gjykimin tuaj. Me planetin e dashurisë që rrotullohet prapa në qiejt tanë, ka një shans të mirë që të bëhen gabime romantike. Ndërkohë, hyrja e Mërkurit në Virgjëreshë më 22 korrik do të sjellë tema rreth angazhimit, duke e bërë të rëndësishme që të krijohet besimi përpara se të jepni zemrën.

Peshqit: 

Do të jeni të përfshirë thellë në argëtim veror ndërsa Dielli vazhdon udhëtimin e tij përmes Gaforres, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të miqësisë, kreativitetit dhe rekreacionit. Kjo klimë kozmike do t’ju ndihmojë të mbani mendësinë e duhur për t’u shoqëruar, ndërsa yjet dhe të dashurit tuaj ju tërheqin nga vetja. Një energji e fatit do të mbetet gjatë Hënës së Plotë të Bricjapit më 3 korrik dhe takimet e rastësishme mund të hapin derën për miqësi të përjetshme ose rrugë të reja karriere. Nëse jeni tashmë në një pozicion të mirë dhe ndikues, përdorni mundësitë për të ndihmuar të tjerët të krijojnë lidhje dhe merrni parasysh promovimin e kauzave që janë të dashura për ju.

Pasioni do të udhëheqë marrëdhëniet tuaja kur Marsi të hyjë në Virgjëreshën më 10 korrik, që përkon me hyrjen e Mërkurit në Luanin e zjarrtë. Ndërsa kjo energji është e mrekullueshme për të ngrohur situatat me të dashurën tuaj, mund të lindin probleme nëse grindjet lihen të pakontrolluara. Mos harroni të menaxhoni pritshmëritë që keni për veten dhe të tjerët, duke i dhënë përparësi dashurisë dhe harmonisë mbi të gjitha. Më shumë ndryshime do të shfaqen kur ‘Nyjet e Fatit’ të ndryshojnë shenjat më 17 korrik, duke ju kërkuar të investoni shumë në të ardhmen dhe sigurinë tuaj financiare gjatë një viti e gjysmë të ardhshëm.

22 korriku shënon fillimin e sezonit të Luanit dhe udhëtimin retrograd të Venusit, duke sjellë një energji të ngarkuar në rrugën tuaj. Me rritjen e kërkesave të punës dhe të përgjegjësive personale, mund të jetë gjithnjë e më e vështirë të mbash një rutinë të kujdesit për veten. Konsideroni të merrni një qasje më të strukturuar dhe të planifikuar drejt përkëdheljes, veçanërisht kur Mërkuri të hyjë në Virgjëreshë më 28 korrik. Kjo vendosje planetare do të ndihmojë shëndetin mendor dhe emocional, ndërsa krijon mundësi për diskutime esenciale rreth çështjeve të zemrës.