Horoskopi i muajit Gusht 2022

Dashi: Ju mund t’iu duhet t’i gjendeni pranë një miku që nuk do ta kalojë shumë mirë këtë fillim muaji, kështu që tregoni anën tuaj përkujdesëse. Njerëzit përreth jush do të jetë tema qendrore e këtij muaji për ju në përgjithësi, pavarësisht nëse merrni pjesë në më shumë ngjarje sociale ose përfshiheni në punë organizative politike bazë. Ju do të ndiheni të organizuar dhe do t’i keni në dorë situatat, pjesërisht për shkak të ndikimit të sezonit të Virgjëreshës. Ju madje mund të flisni dhe të përballoni çdo vështirësi në jetën tuaj romantike.

 

Demi: Hëna e plotë sjell ndryshime në statusin tuaj shoqëror, prandaj sigurohuni që të flini pak më herët gjatë muajit, sepse gjysma e dytë e gushtit do t’ju shohë të zënë me projekte krijuese, duke u bërë më aktivë politikisht dhe/ose duke u dashuruar apo thelluar një marrëdhënie romantike aktuale.

 

Binjakët: Ju jeni një nga shenjat më flirtuese të zodiakut dhe shumë prej jush kanë pasur të paktën një ‘ngacmim’ veror. Nuk ka asgjë të keqe me këtë, por mos u habisni nëse do tu zgjohet dëshira për të thelluar marrëdhëniet tuaja romantike këtë muaj. Ju do të dëshironi të ndiheni si në shtëpi, pasi sezoni i Virgjëreshës fillon këtë muaj, duke sjellë ndryshime në shtëpi, pastrim dhe dekorim, ashtu edhe me miqtë dhe partnerët tuaj. Rregulli i vetëm është të mos lejohet të kënaqësh njerëzit. Kur Urani shkon në retrograd, yjet ju kërkojnë të respektoni veten dhe dëshirat tuaja autentike.

 

Gaforrja: Ndërsa as yjet nuk mund të të premtojnë para këtë muaj, pjesa e parë e gushtit do të sjellë shkëlqim në jetën tuaj profesionale dhe krijuese. Mos u habitni nëse merrni reagime pozitive ose arrini një kulm në lidhje me një projekt për të cilin keni punuar shumë fort. Kur fillon sezoni i Virgjëreshës, ju kujtohet fuqia e miqësive dhe e shihni veten duke u rilidhur me rrethet e vjetra shoqërore.

 

Luani: Kur fillon gushti, është ende sezoni juaj. Ndërkohë që mund të shijoni vëmendjen gjatë gjithë muajit, e enjtja e 11 gushtit duket të jetë veçanërisht e rëndësishme për dashurinë dhe jetën tuaj seksuale. Jo vetëm që ka një hënë të plotë të fuqishme, por Venusi, perëndesha e dashurisë, hyn në shenjën tuaj në këtë datë. Madje mund ta gjeni veten duke provuar diçka të veçantë në shtrat në fund të muajit, ndaj festoni edhe pasi të përfundojë sezoni juaj.

 

Virgjëresha: Sezoni juaj fillon këtë muaj! Ju prireni të jeni personi të cilit i drejtohen miqtë dhe shpesh jeni fantastik në organizimin e darkave. Megjithatë, detyra juaj është të silleni pak egoist këtë gusht. Në fund të fundit, është ditëlindja juaj. Si ju duket nëse i lini të tjerët të kujdesen për ju? Kënaqësi, me shpresë, sepse nga trajtimet SPA deri te seksi i zjarrtë, fundi i gushtit ju sjell në kontakt me trupin tuaj.

 

Peshorja: Gushti sjell ndryshim në grupin tuaj të miqve, por me një kthesë romantike. Ose jeni duke dërrmuar dikë në rrethin tuaj shoqëror, ose këtë muaj sheh një partner apo interes romantik duke u bërë më të afërt me miqtë tuaj. Kur Virgjëresha, e cila është shëruesi i zodiakut, fillon stinën, ju kërkohet të ndani kohë për kujdesin ndaj vetes, një temë e vazhduar nga Urani duke shkuar retrograde, gjë që ju kërkon të rivlerësoni marrëdhënien tuaj me pushimet.

 

Akrepi: Sigurohuni që të keni një plan arratisjeje në fundjavën e hënës së plotë të enjten, 11 gusht, sepse kjo fazë e hënës mund të sjellë dramë. Gushti ju sheh duke bërë punë të rëndësishme për t’u rritur dhe për të përballuar çdo zakon të keq të vazhdueshëm që dëshironi të hiqni. Në veçanti, gushti ju ndihmon të qëndroni në këmbë për veten tuaj dhe të veproni më me vendosmëri.

 

Shigjetari: Ndarjet me miqtë janë të vështira, por gushti mund të sjellë tronditje në rrethin tuaj shoqëror. Para se të filloni të shqetësoheni, mbani mend se yjet janë në anën tuaj. Po rritesh dhe po bëhesh një version më i evoluar i vetes. Kur Urani të përfundojë retrogradin e tij pesëmujor që fillon këtë muaj, jeta juaj shoqërore do të duket ndryshe, por edhe më e shndritshme dhe më e lumtur. Pra, merreni me ngadalë këtë muaj, mos harroni të merrni frymë dhe shijoni seksin e zjarrtë që do t’iu vijë, falë lëvizjeve nga planeti i zjarrtë Mars.

 

Bricjapi: Fjala juaj e muajit është “vetëbesim”. Sezoni i Virgjëreshës fillon këtë muaj dhe Virgjëresha është një shenjë tjetër tokësore që vlerëson vlerën e punës së kënaqshme po aq sa ju. Sidoqoftë gjeni kohë për pushim, pasi ju nevojitet. Kur planeti rebel Urani të shkojë në retrogradë në fund të muajit, do të shihni ndryshime të mëdha në jetën tuaj të dashurisë dhe do të dëshironi të pushoni. Sa më mirë të ndiheni për veten, aq më shumë ka gjasa që të zbatoni ndryshime pozitive në të gjitha aspektet e jetës suaj.

 

Ujori: Gushti është i rëndësishëm për jetën tuaj seksuale, Pavarësisht nëse e gjeni veten duke punuar përmes traumës me një terapist, duke rritur intimitetin me partnerin tuaj ose më në fund duke iu dorëzuar dëshirës për të qenë beqar, prisni ndryshime të rëndësishme kur bëhet fjalë për dashurinë dhe epshin. Kjo temë vazhdon kur planeti juaj sundues, Urani rebel, shkon retrogradë drejt fundit të muajit.

 

Peshqit: Gushti ju kërkon të pushoni. Në veçanti, kur Urani shkon në retrogradë në fund të muajit, ju duhet të rivlerësoni oraret e punës dhe angazhimet kohore për t’u siguruar që keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj. Kjo gjendje mund të ndihmojë në forcimin e marrëdhënieve tuaja romantike, pasi do të përjetoni shumë emocione këtë muaj.

 

*TiboNews