Gjermania e nis Europianin me “5 yje”

Gjermanët e nisën me fitoren e thellë 5-1, duke dominuar që nga fillimi i ndeshjes.

Florian Wirtz, Jamal Musiala, Kai Havertz, Niclas Fullkrug dhe Emre Can ishin lojtarët që realizuan për Gjermaninë në këtë takim.

Goli i parë i Gjermanisë i cili u shënua nga Wirtz, sipas matjeve që janë kryer nga kompania Connected Ball Technology, arriti një shpejtësi prej 108 km/h