Gisele Bündchen dhe Tom Brady divorcohen pas 13 vitesh

Tom Brady dhe Gisele Bündchen i kanë dhanë fund historisë së tyre të dashurisë duke mbyllur kështu kapitullin e 13 viteve martesë.

Brady dhe Bündchen postuan deklarata në Instagram, duke thënë të dy kishin marrë “miqësisht” vendimin.

“Gjatë ditëve të fundit, unë dhe gruaja ime finalizuam divorcin pas 13 vitesh bashkë. Arritëm në këtë përfundim në mënyrë shumë paqësore dhe me shumë mirënjohje për kohën që kemi kaluar bashkë. Ne jemi të bekuar me fëmijë të mrekullueshëm që do të vazhdojnë të jenë qendra e botës sonë në çdo lloj forme. Do të punojnë bashkë si prindër për t’u siguruar që ata do të marrin dashurinë dhe vëmendjen që meritojnë. Morëm vendimin për t’i dhënë fund martesës pas shumë gjërave që konsideruam…Ne urojmë vetëm të mira për njëri-tjetrin dhe për çfarë do të ndodhë në kapitujt në vijim…”- shkruan Tom.

Nga ana tjetër, edhe Gisele shkruan një dedikim për ish-bashkëshortin.

“Me shumë mirënjohje për kohën që kaluam bashkë, unë dhe Tom kemi vendosur të divorcohemi. Prioriteti im gjithmonë ka qenë dhe do të jenë fëmijët që kemi bashkë. Do të vazhdojmë të bashkëprindërojmë për t’i dhënë fëmijëve çfarë meritojnë. Vendimi për t’i dhënë fund martesës s’është kurrë i thjeshtë, por rrugët tona u ndanë dhe sigurisht është e vështirë të thuash diçka të tillë…Ndihem e bekuar për kohën me të dhe uroj për Tom gjithmonë më të mirat.”

Njoftimi u bë në mes të sezonit të 23-të të Ligës Kombëtare të Futbollit të Brady.

Qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, i cili kishte deklaruar prej kohësh dëshirën për të kaluar më shumë kohë me Bündchen dhe tre fëmijët e tij, njoftoi largimin e tij nga loja në shkurt, vetëm për të ndryshuar mendje 40 ditë më vonë.

Bündchen, e cila u zbulua nga një skaut modelingu në moshën 13-vjeçare në Brazil, siguroi vendin e saj si një nga modelet më të paguara të industrisë deri në vitet 2000 dhe u bë një element kryesor i tabloidit. Ajo ka qenë gjithashtu e zëshme për shëndetin mendor, duke zbuluar sulme paniku dobësuese që ajo tha se e kishte menduar vetëvrasjen dhe duke kritikuar standardet joreale të bukurisë.

Bündchen dhe Brady u prezantuan nga një mik i përbashkët dhe u martuan dy here. Ata thanë “Po-në” e tyre të parë në fillim të vitit 2009 në një kishë katolike në Santa Monica, përpara familjes dhe miqve të ngushtë, e ndjekur nga një martesë e dytë po aq e vogël, në shtëpinë e saj në Kosta Rika gati dy muaj më vonë.

*TiboNews