Garë e fortë për Armando Brojën

Garë e fortë për Armando Brojën.

Newcastle dhe Everton kanë shfaqur interes për sulmuesin shqiptar.

Me daljen nga gara të Uest Ham, lista e skuadrave që duan Armando Brojën sa vjen e zgjerohet.

Së fundmi, shqiptari ka përfunduar në objektivin e dy skuadrave të Premier League angleze, Newcastle dhe Everton.

21-vjeçari nuk e ka vendin e sigurtë te Chelsea dhe largimi nga “blutë e Londrës” shihet si çështje ditësh.

Për kartonin e Brojës, londinezët kanë refuzuar shumë oferta, të cilat silleshin rreth shifrave 35 milionë Euro.

*Tibo News