Futbollistët e Kombëtares reagojnë pas publikimit të këngës “Albania”

Platforma TIBO do transmetojë të 51 ndeshjet e Kampionatit Europian të Futbollit. Data 15 qershor është tepër e rëndësishme pasi do të luhet ndeshja Shqipëri-Itali dhe shumë tifozë do të përjetojnë emocionet nga stadiumi në Gjermani.

Por të shumtë kanë pyetur për këngën që do të vendoset dhe që do të shërbejë si himni i këtij kampionati për Kombëtaren tonë. Reperi i famshëm Capital T ka lancuar këngën teksa edhe vetë sportistët dhe lojtarët e Kombëtares kanë dhënë përshtypjet e tyre, që sigurisht janë tejet pozitive.

Ndiqni videon si më poshtë: