Filmi i mbushur me yje, publikohet traileri i “Amsterdam”

Christian Bale nuk e mbylli me “ Thor: Love and Thunder” këtë vit, por ka një tjetër projekt në kinema.

Regjisori i “American Hustle” dhe “Silver Lining Playbook”, David O.Russel, erdhi me një trailer të ri të sapopublikuar, “Amsterdam”.

Në këtë film do të jetë një kast i përzgjedhur me yjet më të njohur në ekran.

Ky film zhvillojhet në vitet 1930 dhe ka të bëjë me dy personazhe, Uashington dhe Robbie, si një dyshe që duhet të ndihmojnë Bale pas akuzës për vrasje.

Në udhëtimin e këtij filmi njihen edhe personazhe të tjerë të çuditshëm që befas e shohin veten mes komplotit të madh amerikan.

Ja një listë e disa prej aktorëve

Margot Robbie

 

John David Washington

 

Robert De Niro

 

Timothy Olyphant

 

Zoe Saldana

 

Rami Malek

 

Michael Shannon

 

Andrea Riseborough

 

Mike Myers

 

Taylor Swift

 

Chris Rock

 

Anya Taylor-Joy

 

Michael B. Jordan

 

Ky film është edhe një rikthim për regjisorin David O.Russell që nga viti 2015.

Kjo ndërprerje ka qenë edhe shkak i një reputacionit të vështirë për t’ju qasur në punë.

Vite më parë u publikua një video ku ai shfaqej duke i bëritur dhe fyer Lili Tomlit në xhirimet e “I Heart Huckabees”.

Filmi pritet të jetë në kinema në muajin nëntor.