AlbanianEnglish

Escobar: Forcat serbe nuk shkelin më në Kosovë

“Është koha të diskutohet fillimi i themelimit të Asociacionit të komunave serbe dhe këtë, ia bëra të qartë dhe kryeministrit të Kosovës”, ky ishte mesazhi i përcjella nga i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me Albin Kurtin.

Komenti i tij tregon qartë se Washingtoni kërkon ulje të tensioneve dhe shmangie të konfliktit, edhe me dëshminë nga ana e Prishtinës zyrtare.

You don't have permission to register