Eminem dhe 50 Cent kanë një surprizë të madhe për fansat

Eminem dhe 50 Cent kanë bashkuar forcat në një projekt të ri.

Reperi 47-vjeçar i “In da Club” konfirmoi se ai dhe miku dhe mentori i tij 50-vjeçar po zhvillojnë një seri televizive të bazuar në filmin e vlerësuar nga kritikët “8 Mile”.  50 Cent bëri një postim në Instagram për këtë projekt.

“Po dhe ju menduat se po tallesha, jam njeri serioz, kjo do të jetë e çmendur”, shkroi 50 Cent në postim.

Këtë ai e shkroi krahas një fotoje e cila tregonte një pamje të një artikulli të publikuar nga Billboard që raportonte lajmin.

Më herët, ylli botëror foli për zhvillimin e shfaqjes në një intervistë për Big Boy TV.

Ai tha se arsyeja kryesore për të cilën donte të bënte shfaqjen ishte që të sigurohej që brezat e rinj të kenë njohuri për rrënjët e Eminem dhe ndikimin e tij.

“Dua të sjell, do të sjell 8 milje në televizion. Do të jetë diçka e madhe. Jam duke punuar. Unë nuk kam asnjë dyshim për këtë. Mendoj se duhet të jetë aty për trashëgiminë e tij, sepse është e rëndësishme për mua që ata ta kuptojnë atë”, tha reperi.

8 Mile është një film gjysmë-autobiografik për ngritjen e famës së vetë Eminemit.