E premtja me temperatura si në pranverë, shihni tabelën

Sipas MeteoAlb: Mbetet në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm pjesa me e madhe e vendit tonë përgjatë gjithë ditës, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta.

Por pritet që vranësirat të shtohen përkohësisht duke gjeneruar reshje të pakat, kryesisht në Veri të Shqipërisë do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

*Tibo News