Dy qytetet më të nxehta ditën e sotme, sa do shkojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin dominim të kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit. por orët vijuese parashikohet shtojnë vranësirat të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat malore duke sjellë dhe reshje shiu, ku në zona të izoluara reshjet do të jenë dhe në formë rrebeshi.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në  det dallgëzim 1 – 2 ballë.