Donnarumma dhe partnerja e tij lidhen dhe grabiten nga disa persona

Natë frike për portierin e kombëtares italiane të PSG-së, Gianluigi Donnarumma, viktimë e një grabitje teksa ndodhej në shtëpi me partneren e tij në Paris.

Sulmi ndodhi natën mes të enjtes dhe të premtes, sipas informacioneve nga faqja franceze “Actu17”. Sipas detajeve të para, Donnarumma dhe partnerja e tij ishin viktima të një grabitje dhe të dhunës, ku hajdutët u larguan me sende dhe vlerë monetare që kapnin shifrat e 500 mijë euro.

Ish-portieri i Milanit dhe partnerja e tij pasi janë lidhur nga grabitësit, arritën të liroheshin më pas dhe u strehuan në një hotel që ndodhet jo shumë larg shtëpisë së tyre rreth orës 3:20 të mëngjesit. Stafi i hotelit ka lajmëruar më pas policinë dhe është kujdesur për çiftin, të cilët janë ende shumë të tronditur.

Sipas burimeve franceze, Donnarumma dhe e fejuara e tij, të dërguar në spital pas sulmit, u lidhën nga disa persona në banesën e tyre në lagjen e tetë të Parisit. Policia vendase tashmë është vënë në lëvizje për të gjetur autorët.