Dita e madhe! Kombëtarja nis rrugëtimin në “Euro 2024”

Kombëtarja fillon sot aventurën në Euro 2024

Në Grupin B Kombëtarja do të luajë nga ora 21:00 ndeshjen e parë ndaj Italisë.

Në grupin e kuqezinjve është edhe një tjetër ndeshje interesante. Ajo mes Spanjës dhe Kroacisë, me fillim nga ora 18:00.