Dëshmia e Kate Moss: Johnny Depp asnjëherë nuk më ka dhunuar

Kate Moss dëshmoi të mërkurën në gjyqin për shpifje të Johnny Depp dhe Amber Heard dhe hodhi poshtë një thashetheme të gjatë për marrëdhënien e saj me aktorin. Supermodelja, 48 vjeçe, u thirr nga ekipi ligjor i Depp-it si një dëshmitar përgënjeshtrimi teksa Heard nënkuptoi se Depp e shtyu Mossin poshtë shkallëve gjatë marrëdhënies së çiftit në vitet ’90.

“Kam pasur një marrëdhënie me Johnny,” i tha Moss jurisë, duke u shfaqur praktikisht nga Londra. Ajo konfirmoi se ishte një lidhje romantike që zgjati nga viti 1994 deri në 1998.

Avokati i Depp, Ben Chew, e pyeti Mossin “Çfarë, nëse ka ndodhur ndonjë gjë” gjatë një pushimi me Depp në Goldeneye Resort në Xhamajka.

“Ne po dilnim nga dhoma dhe Johnny u largua nga dhoma para se unë,” shpjegoi Moss, duke vënë në dukje se kishte pasur një “stuhi shiu” në ishull.

“Ndërsa dola nga dhoma rrëshqita poshtë shkallëve dhe më lëndova shpinën”, vazhdoi ajo. “Dhe unë bërtita sepse isha brenda, nuk e dija se çfarë më kishte ndodhur dhe kisha dhimbje. Ai u kthye me vrap për të më ndihmuar dhe më çoi në dhomën time dhe më kërkoi kujdes mjekësor.”

“A ju shtyu zoti Depp në ndonjë mënyrë poshtë shkallëve?” Pyeti Chew.

“Jo,” u përgjigj Moss.

“Gjatë rrjedhës së marrëdhënies suaj, a ju ka shtyrë ndonjëherë të zbrisni ndonjë shkallë?” Përtypni pas.

“Jo,” u përgjigj Moss. “Ai kurrë nuk më shtyu, nuk më gjuajti apo më hodhi poshtë ndonjë shkallë.”

Është hera e parë që Moss ka dëshmuar në çdo lloj procesi gjyqësor pasi ajo nuk ishte pjesë e gjyqit për shpifje të Depp në MB.

Një ekspert ligjor shpjegoi se Heard “hapi derën” për ekipin e Depp për të sjellë “Kate si dëshmitare”.

Heard dëshmoi për një sherr të marsit 2015 me Depp. Ajo pranoi se e goditi aktorin në fytyrë, por tha se ishte për të mbrojtur motrën e saj, Whitney.

Është e paqartë se kush ishte agresori si dëshmitarë për Heard dhe Depp që tregojnë histori shumë të ndryshme.