Çfarë të bën të lumtur, sipas shenjës së zodiakut?

Dashi: Dashit i pëlqejnë sfidat dhe lojërat e rrezikshme. Adhurojnë adrenalinën dhe risinë.

Demi: Demit i duhet paqja dhe e adhuron ndjenjën e qetësisë. Kanë nevojë për kohë për të reflektuar. Dëshirojnë një axhendë të qëndrueshme dhe kohë të dedikuar relaksimit.

Binjakët: Binjakëve u pëlqen të flasin, por gjithashtu shijojnë të lexojnë, shkruajnë mesazhe dhe artikuj në blog. Imagjinata, kurioziteti dhe mundësia për të thënë diçka interesante në bisedë i bëjnë të lumtur.

Gaforrja: Gaforret vlerësojnë ndjenjën e çmuar dhe dashurinë e treguar nga të tjerët. Kanë nevojë të ndihmojnë dhe të kujdesen për të tjerët dhe pranojnë kujdesin nga të tjerët. Familja është shumë e rëndësishme për ta.

Luani: Komplimentet i bëjnë Luanët të lumtur. Adhurojnë të jenë në qendër të vëmendjes edhe kur janë në prapaskenë. Vlerësojnë kur tjerët e dinë dhe ua tregojnë se sa të mirë janë. Besnikëria dhe mbrojtja janë cilësi të rëndësishme për ta.

Virgjëresha: Virgjëreshës i pëlqen të ndihmojë të tjerët dhe nuk refuzon kurrë ndihmën. Inteligjenca e vënë në dukje dhe mirënjohja e treguar ndaj tyre i motivon ato. Mirënjohja dhe vlerësimi për miqësinë e tyre janë të rëndësishme.

Peshorja: Peshorja kërkon harmoni dhe e frikësohet nga sfidat dhe konfliktet. Nuk ndihet mirë në një mjedis jo të qetë. Është shenjë e vetë-interesuar dhe i intereson që të gjithë të jenë të kënaqur.

Akrepi: Akrepi është një shenjë e misterioze që ndihet mirë kur nuk dihen shumë gjëra rreth tij. Nuk e preferon të jenë të ekspozuar dhe nuk e pëlqen që të tjerët ta kenë në dorë jetën e tij. Nevojitet një person besnik dhe i besueshëm për t’i treguar gjithçka.

Shigjetari: Shigjetari është aventurier dhe gjithmonë kërkon diçka të re për të eksploruar. Edhe nëse nuk mund të udhëtojë, ata