Çfarë duhet të konsumoni që të bëni gjumë të rehatshëm

Po kërkoni mënyra për të përmirësuar gjumin? Jo të gjithë e dini se ushqimi dhe vitaminat luajnë një rol të rëndësishëm. Në fakt nuk është garanci absolute që ndryshimi i dietës do të zgjidhë të gjithë problemet tuaja me gjumin por për të provuar disa vakte dhe ushqime të pasura me lëndë ushqyese ia vlen.

Lexoni më poshtë listën me shtatë produktet që eksperti i mirëqenies, Birpal Virdee thotë se mund t’ju ndihmojnë të bëni gjumë më të rehatshëm.

-Kivi

-Vitaminë C

-Peshk

-Çaj kamomil

-Arra, Bajame

-Fara Kungulli

-Avokado

*Tibo News.