Celine Dion rikthehet në muzikë me baladën e re “Love Again”

Mes betejës me “sindromës së ngurtësimit”, këngëtarja bën debutimin e saj në aktrim dhe po kontribuon me pesë këngë të reja.
Celine Dion bëri debutimin e saj si aktore në rom-comin e ardhshëm të “Love Again” dhe të enjten, këngëtarja publikoi titullin nga kolona zanore e filmit, e cila përmban pesë këngë të reja të Dion.
Videoja për baladën, e përbërë nga klipe që përfshijnë Dion, si dhe yjet e “Love Again” Priyanka Chopra Jonas dhe Sam Heughan, plus një film surprizë nga Nick Jonas.
Kolona zanore “Love Again”, që pritet të dalë më 12 maj shënon muzikën e parë të re në gjuhën angleze të Dion që nga albumi i saj “Courage” në vitin 2019.

“U argëtova shumë me këtë film dhe pata nderin të aktroja me të bukurën dhe të talentuarën, Priyanka Chopra Jonas dhe Sam Heughan. Pjesëmarrja në filmin e parë (në karrierën time) është një dhuratë që do ta kujtoj gjithmonë”, tha Dion dhe iu referua historisë së komedisë si një “histori fantastike që të bën të ndihesh mirë”. Ajo shpreson që njerëzit do të pëlqejnë filmin, por edhe këngët e saj (5 në total).

“Love Again” gjithashtu gjen Dion duke iu rikthyer muzikës për herë të parë që kur u diagnostikua me “sindromën e ngurtësimit”, një gjendje e rrallë neurologjike që më parë e detyroi atë të anulonte turne të shumta gjatë dy viteve të fundit.