Britney-t i prish dasmën ish-bashkshorti

Ish-bashkëshorti i Britney Spears, Jason Alexander, është arrestuar pasi tentoi të prishte martesën e yllit të pop-it me Sam Asghari të enjten.

“Ai është arrestuar për sjelljen e tij të neveritshme kriminale,” shkroi avokati i Spears, Mathew Rosengart, duke shtuar se ai falënderon “departamentin e Sherifit të Qarkut Ventura për punën e tyre të mirë”.

“Mezi pres të punoj ngushtë me organet e zbatimit të ligjit për të siguruar që ai të ndiqet penalisht”, vazhdoi Rosengart. “Për fat të mirë, Britney është e sigurt.”

Në videon e incidentit të shpërndarë nga TMZ, të cilën media raporton se Alexander e transmetoi drejtpërdrejt në Instagram, ish-burri i Spears i afrohet një roje sigurie dhe thotë se ai ka mbërritur për të prishur ceremoninë.

“Britney Spears më ftoi këtu,” thotë Alexander, 40 vjeç, për Spears, me të cilin u martua në Las Vegas në 2004 përpara se bashkimi i tyre të anulohej 55 orë më vonë. “Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme. Unë jam burri i saj i parë. Unë jam këtu për të prishur dasmën”

Kapiteni i Sherifit të Qarkut Ventura, Cameron Henderson tha se oficerët iu përgjigjën një thirrjeje për shkelje pas orës 14:00. Ai thotë se Aleksandri u ndalua në vendin e ceremonisë.

Henderson thotë se Aleksandri u arrestua pasi oficerët vunë re se ai kishte një urdhër për arrestimin e tij në një qark tjetër.

Autoritetet po hetojnë ende shkeljen e raportuar.