Bologna mund Interin

Bologna pas barazimit me Milanin befasoi edhe Interin, por duke e mundur në takimin e prapambetur të javës së 20.

Fitorja 2 – 1 u arrit me përmbysje. Vendimtar gabimi i portierit Radu në minutën e 82′ që solli golin e fitores për Bologna.

Diferenca mes Milanit dhe Interit mbetet 2 pikë. Po të mërkurën Atalanta barazoi 4 – 4 me Torinon, ndërsa Udineze mundi 4 – 0 Fiorentinën.

*Tibo News.