Blake Lively si thënia jonë e famshme: Bëj siç them unë, mos bëj siç bëj unë!

Blake Lively është përballur me një breshëri kritikash pasi lançoi një markë të re alkooli, pavarësisht se ishte e zëshme për ‘maturinë’ e saj.

Aktorja 35-vjeçare hyri në Instagram live për të njoftuar publikimin e markës së saj të koktejve Betty Booze teksa ndau edhe disa foto të saj duke shërbyer pijet.

“Pirja nuk është gjëja ime. Por për hir të shijes “së dreqit” tani është. Receta të bëra në shtëpi. Fruta të vërteta. Përbërës të vërtetë. Pije alkoolike cilësore. Nuk ka gjëra të kota. Gjithashtu një kursim i kohës reale. Kjo është arsyeja pse e bëra me të vërtetë,” tha ajo.

Ndërsa Blake dukej se ishte shumë krenare për sipërmarrjen e saj të re, disa nga ndjekësit e akuzuan atë se po “e bën atë vetëm për para”. ? Një komentues shkruan: “Si mund të tregtoni/krijoni një produkt që nuk e konsumoni hapur vetë?

“Jo për shijen, por e bëre për paratë, zemër,” shtoi një tjetër komentues.

Megjithatë, shumë fansa të Blake u hodhën në mbrojtje të saj.

Blake ka qenë shumë e hapur për stilin e saj të jetesës në mënyrë të matur , duke thënë në një nga intervistat e saj për Allure: “Nuk është se kam vendosur për këto zgjedhje strikte jetese dhe po i zbatoj ato. Është diçka për të cilën me të vërtetë nuk kam dëshirë si për shembull alkooli”.

Epo  në shqip, kësaj i thonë: Bëj si them unë po mos bëj si bëj unë.