Beyonce zbulon emrin e albumit të ri

Beyonce ka zbuluar emrin e albumit të saj më të ri të Country. Ajo njoftoi se akti II: Cowboy Carter do të dalë në treg më 29 mars.

Titulli u zbulua në faqen e saj zyrtare, së bashku me detaje se si fansat mund të nxjerrin edicione të kufizuara të CD, VINYL dhe BOX set të publikimit.

Beyonce njoftoi vazhdimin e Act I: Renaissance në Super Bowl në shkurt, ku ajo luajti në një reklamë të Verizon që përfundoi me fjalën e saj: “Ata janë gati, hidhni muzikën e re”.

Ajo e ndoqi njoftimin me dy këngë të reja: Texas Hold ‘Em dhe 16 Carriages.

Texas Hold ‘Em arriti në krye të top-listave në shkurt, duke e bërë këngëtaren gruan e parë me ngjyrë që kryeson këngët Hot Country të Billboard .