Berisha thirrje për pjesëmarrje në protestë

Ish-kryeministri dhe kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka konsideruar protestën që mbahet nesër më 11 shkurt, si fillimin e një revolucioni dhe revolte qytetare kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Në një dalje publike, Sali Berisha hodhi akuza lidhur me çështjen McGonigal dhe sipas tij ka tentuar në këtë mënyrë për të zhbërë pluralizmin dhe opozitën.

*Tibo News