Balenciaga plotëson dëshirën e adhuruesve të patatinave

Deri më tani, të gjithë kemi hasur në disa tendenca të modës që kanë qenë të diskutueshme. Ndërsa disa nga këto tendenca, natyrisht, kishin ndjekës, të tjerëve nuk arritën t’i bënin përshtypje. Meqenëse moda është subjektive, shumë stilistë me siguri mund të befasojnë botën. Dhe trendi i fundit që ka mahnitur shumë fashioniste është ‘Lays bag’ nga Balenciaga. Koleksioni Pranverë/Verë 2023 nga labeli luksoz spanjoll Balenciaga ka ngjallur diskutime sepse një nga aksesorët që ata prezantuan gjatë javës së modës në Paris është një qese me patatina. Po, e lexuat mirë.

Brandi luksoz ka dalë me një çantë që duket tamam si një pako “Lays”. Në paraqitjen e parë, duket mjaft e lehtë për t’u palosur. Gjithashtu ka një zinxhir në pjesën e sipërme. Çanta mban logon e njohur të kompanisë së njohur të patateve Lays. Për këtë koleksion kishte postuar edhe faqja e Tëitter-it. Ata kanë shpërndarë disa foto nga java e modës në Paris.

Komente të ndryshme vërshuan drejt postimeve të kësaj çante.

Dikush tha: “Unë kam parë çanta si ato në Ali Express për disa vite tani.”

Një person tjetër tha: “A mund ta mbushni të gjithë deri në majë me patate të skuqura? Sepse jam i lodhur. Unë do të jem mbështetësi juaj më i madh.”

“Imagjinoni që dikush thjesht mendon se janë plehra dhe i hedh jashtë,” shtoi një person i tretë.