Autobusi del nga rruga, 14 të vdekur dhe 63 të plagosur

Një aksident tragjik ka ndodhur në Pakistan, duke shkaktuar vdekjen e 14 personave. Ngjarja ndodhi në afërsi të qytetit Kallar Kahar, në provincën e Punjabit.

Mediat e huaja raportojnë se një autobus ka dalë nga rruga, dhe për pasojë 14 pasagjerë humbën jetën dhe 63 mbetën të plagosur.