Image Alt

Author: Tibo News

About The Author

Pas 27 vitesh nga vdekja e tij, Tupac do të nderohet me yllin e tij në "Hollywood Walk of Fame". Zbulimi i këtij nderimi do të zhvillohet më 7 qershor, dhe motra e tij, Sekyiwa "Set" Shakur, do të flasë në

Festivali "Sunny Hill" për këtë vit nuk do të organizohet as në Shqipëri, as në Kosovë. Organizatorët kanë bërë një njoftim se për shkak të ndërtimit të një hapësire të re, datat e mbajtjes së festivalit janë zhvendosur për në

Qendra e Artit "Agimi" është një hapësirë arti e re në Tiranë, e cila është "shkruar" me një stil ndryshe. Kinemaja Agimi, një nga kinematë më të vjetra në kryeqytet, është rikonstruktuar falë ndërhyrjes së Agjencisë së Industrisë Kreative të Bashkisë

GËZUAR FESTËN FËMIJË! Ju urojmë gëzuar 1 qershorin të gjithë të vegjëlve të cilët këtë ditë speciale kanë mundësinë ta shijojnë në shoqërinë e TIBO me Kids Mode. Në këtë epokë të teknologjisë, ne i kuptojmë shqetësimet që prindërit kanë për përmbajtjen

Jemi sot sërish bashkë për të kapërcyer në tre filma aq të ndryshëm nga njëri-tjetri dhe për të zbuluar 3 detajet që mund të na kenë shpëtuar. https://www.youtube.com/watch?v=s2_1UVRDaPk&feature=youtu.be Kush nuk ka parë apo lexuar Harry Potter ka një mungesë në jetë. Por

Selena Gomez mori pjesë në koncertin e Beyoncé-s, ku fansat kapën një moment të sherrit të saj me një roje sigurie. Kur Selena mbërriti në koncertin në Paris, ajo u përfshi në një debat të ashpër me rojën e sigurisë që

Arbër Agalliu, i lindur në Berat në vitin 1988 është një gazetar shqiptar me shtetësi italiane. Kur ishte 10 vjeç ai bashkë me familjen u zhvendos në Itali, ku ende jeton midis qyteteve të Firences dhe Peruxhës. Prej vitesh ai punon

Në fundjavën e Ditës së Përkujtimit, "The Little Mermaid" e Disney-t shkëlqeu në publik, duke mbajtur vendin e parë në shifrat e shitjeve të biletave. Filmi, i cili është xhiruar në mënyrë live-action dhe bazohet në filmin e animuar të

Që nga dita e lëshimit të ChatGPT, të gjithë, nga drejtuesit e studiove deri te drejtuesit e transmetimit dhe rrjetit, kanë drejtuar të njëjtën pyetje: "Si ta përdorim AI-n për të bërë gjërat më të shpejta/më të mira/më të zgjuara?"

Regjisores franceze Justine Triet i është dhënë çmimi kryesor në Festivalin e 76-të të Filmit në Kanë për shfaqjen e saj të mrekullueshme "Anatomy of a Fall". Juria e kryesuar nga regjisori suedez Ruben Ostlund, fituesi i vitit të kaluar,

Këngët e Queen janë të njohura në të gjithë botën dhe puna e grupit po pritet të shitet për një shumë të mrekullueshme. Një burim i njohur në botën e blerjes së muzikës ka deklaruar për CNN se diskutimet për

Organizata Qëndresa Qytetare kundërshton planin e qeverisë për të mbyllur Akademinë e Studimeve Albanoligjike dhe për ta bashkuar atë me Akademinë e Shkencave. Në një deklaratë publike, Qëndresa thekson se akademia e studimeve albanologjike është institucioni kryesor në ruajtjen e

Recep Tayyip Erdogan është rizgjedhur për një mandat të tretë pesëvjeçar si president i Turqisë pas një garë të ngushtë me rivalin republikan, Kemal Kiliçdaroglu. Erdogan mori 2 milionë vota më shumë se kundërshtari i tij, por nuk arriti të

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në të gjithë vendin, por pas mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar rrebeshe shiu në zonat malore si edhe shira të dobët dhe lokalë në bregdet dhe

Kompania e Musk për implantet truri, Neuralink, ka fituar miratimin nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) në SHBA për të zhvilluar prova klinike në njerëz. "Ky është rezultat i punës së jashtëzakonshme të ekipit Neuralink në bashkëpunim të ngushtë me

Një film që ka ndjenjën se është në proces realizimi për vite të tëra, por traileri i fundit për "Barbie" nga Greta Gerwig sapo është publikuar. Me një grup aktorësh fantastik (Margot Robbie, Ryan Gosling, Dua Lipa, Nicola Coughlan, Helen Mirren,

Prej moshës tetë vjeçare Ilir Shulemja do të largohej sëbashku me prindërit e tij për një jetesë më të mirë jashtë vendit, Gjermania do të kthehej në vendin ku do të kalonte pjesën tjetër të jetës me plot sfida dhe