Image Alt

Author: Flori Thomaj

About The Author

Gjumi i mirë është i rëndësishëm dhe nëse kjo është ajo që doni, atëherë duhet të flini dhe të zgjoheni në kohën e duhur.   Studimi i fundit tregon se nëse dëshironi të zgjoheni me energji në orën 7 të mëngjesit, shkoni

Të paktën 150 viktima dhe dhjetëra të plagosur nga tërmeti i fuqishëm që goditi rajonin Jajarkot të Nepalit perëndimor të premten.   Tërmeti ka ndodhur në orën 23:47, me magnitudë 6.4, sipas Qendrës Kombëtare Sizmologjike të Nepalit.   Zyrtarët kanë frikë se numri i

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën e motit të keq në vend, që vijon ende edhe sot.   “Mirënjohje të gjithë ekipeve që kanë punuar pa reshtur gjatë natës për menaxhimin e situatës së krijuar nga moti i rënduar, ndërsa vazhdojnë

Shqipëria do të jetë ende nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, me shirat që do të paraqiten në formë shtrëngate shoqëruar me stuhi të forta ere.   Më të theksuara reshjet do të jenë në zonat veriperëndimore të Shqipërisë. Parashikohet që

Për herë të parë që nga viti 1973 Izraeli ka aktivizuar nenin 40 të Kushtetutës, që përkthehet në shpallje lufte. Kushtetuta e Izraelit përcakton që aktivizimi i nenit 40-të do të thotë që ushtria ka liri të plotë për “operacione ushtarake

Reperi me famë botërore, Drake, ka përmendur kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën, në albumin e tij të fundit me titullin “For All The Dogs”.   Në këngën e albumit, “Polar Opposites”, Drake i referohet Prishtinës në strofën e dytë të këngës.   “Nuk e di

Trajneri i kombëtares shqiptare, Sylvinho ka theksuar në konferencën për mediet para grumbullimit për ndeshjen me Republikën Çeke, e vlefshme për kualifikueset e EURO2024, se në këtë përballje lojtarët duhet të japin 100% edhe në sulm por edhe në mbrojtje,