AlbanianEnglish
Image Alt

Author: Tibo News

About The Author

Duke filluar nga viti i ardhshëm, të rinjtë francez do të mund t’i marrin kondomët falas. Kështu ka njoftuar Presidenti Emmanuel Macron gjatë një aktiviteti për të rinjtë, një formë kjo për të ulur sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Prej 1 janarit 2023,

Këngëtarja me famë botërore, Celine Dion, nuk mundet të performojë më si dikur, për shkak të një çrregullimi neurologjik. Lajmin e ka dhënë vetë artistja 56-vjeçare përmes një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale. Këngëtarja kanadeze tha se ishte diagnostikuar me të

Httpool nga Aleph dhe Meta kanë deklaruar se dy kompanitë do të bashkëpunojnë në Shqipëri nën Programin e Partnerëve të Autorizuar të Shitjeve Meta. Partnerët e autorizuar të shitjeve të Meta janë zgjerime të ekipeve të shitjeve të Meta në të

Mbrëmjen e së mërkurës kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me fëmijët dhe banorët e zonës, ndezi dritat e Pemës së Krishtlindjes te Kalaja e Tiranës, një nga hapësirat më të bukura dhe të frekuentuara në Tiranë. Kryebashkiaku

Katër kompani të mëdha barnash i kanë shpëtuar mijëra padive në SHBA pasi një gjykatë rrëzoi pretendimet se ilaçi për urthin Zantac mund të shkaktojë kancer. Autoritetet thanë se nuk ka baza shkencore për pretendimet e mbi 50 mijë shtetasve amerikanë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar punimet që po kryhen për rehabilitimin e qendrës shëndetësore Muçaj në Vorë, e cila po rehabilitohet në kuadër të fazës së dytë të programit të 300 qendrave shëndetësore. “Jemi drejt procesit 

Nike ka ndërprerë bashkëpunimin me basketbollistin Kyrie Irving, pasi ky shpërndau një dokument antisemitik në Twitter. Ylli i Brooklyn Nets është pezulluar përfundimisht nga kontrata që kishte me gjigandin e veshjeve sportive, që anuloi promovimin e modelit të atleteve Irving. Shtatë herë

"Një figurë që do të mbetet në zemrat e të gjithë kinezëve." Kështu e përshkroi presidenti Xi Jinping ish-udhëheqësin kinez Jiang Zemin, gjatë ceremonisë zyrtare që u mbajt për nder të shtetarit kinez këtë javë. Jiang vdiq të mërkurën e shkuar nga

Legjenda e futbollit Pelé nuk është në reanimacion. Kështu është shprehur familja e brazilianit, e cila mohoi thashethemet se 82-vjeçari ishte në rrezik për jetën, pasi ai u shtrua në spital një javë më parë teksa trajtohej për kancer. Pele luajti si

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy shpreson të shfajësohet nga dënimi me burg për ryshfet dhe ndikim të paligjshëm. Ai ka paraqitur këtë javë në Gjykatën e Apelit pretendimet për rrëzimin e dënimit me 3 vite burg dhënë në mars të vitit 2021. Burgosja

Prej vitesh tregu i punës po ndryshon më vrullshëm se ofertat e sistemit arsimor. Paralelisht kostot po mbeten të larta dhe shpesh kërkohet investim shtesë në kohë fizike për mbylljen e cikleve të studimit duke penguar marrëdhëniet e punës. Por ka një

Dhjetori sjell edicionin e 28-të të Panairit Ndërkombëtar të Tiranës, që si zakonisht organizohet nga Klik Ekspo Group. Për katër ditë me radhë, nga data 1 deri më 4 dhjetor, përfaqësues të kompanive të ndryshme, kombëtare dhe ndërkombëtare ekspozojnë në Pallatin

Në fundvitet 20-të Bashkimi Sovjetik nisi kolektivizimin e tokave bujqësore, politikë që e aplikoi me detyrim duke përndjekur, dëbuar dhe vrarë fshatarësinë që e kundërshtoi atë. Kjo nxiti krizë prodhimi nga e cila Moska nxori si zgjidhje konfiskimin total të

Kompania shtetërore e prodhimit të hidrokarbureve në Nigeri ka nisur zyrtarisht shpimin për naftë dhe gaz në rajonin më verior të vendit. NNPC e ka nisur më shpejt se sa parashikohej këtë fazë prodhimi duke u nxitur nga nevoja e shtuar

Teoricieni i konspiracioneve Alex Jones nuk do të ketë mundësi të ketë një llogari në Twitter. Në fundjavë shumë personalitete si ish-Presidenti amerikan Donald Trump, muzikanti Kanye West, apo influencuesi Andrew Tate, panë profilet e tyre të riaktivizoheshin pas një periudhe

Gjashtë vite pas botimit të fundit, Ben Blushi rikthehet me një libër ndryshe. Titullohet “41 sekrete” dhe përcjell në një stil lakonik bisedat të prera, të rikrijuara në mënyrë artistike nga takimet me 41 personazheve, që Blushi i ka hasur gjatë

Dy dekadat e fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë diktuar futbollin botëror, por me shumë gjasë, turneu i Katarit mund të jetë i fundit për ta. Ngjashëm ky botëror mund të jetë i fundit edhe për yje të tjera. Dyshja ka

You don't have permission to register