AlbanianEnglish
Image Alt

Author: Tibo News

About The Author

Marrëdhëniet seksuale jashtë martesës në Indonezi janë të dënueshme me deri një vit burg. Këtë ka imponuar qeveria përmes ndryshimeve në Kodin e ri Penal. Ndërsa vendi tashmë e ka ndaluar me ligj tradhtinë bashkëshortore, ligji i ri i miratuar me

Pas fazës së 1/8, Botërori që po zhvillohet në Katar do të marrë dy ditë pushim dhe spektakli do të spostohet në një tjetër vend, në “Air Albania” ku sot do të zhvillohet finalja e Superkupës së Shqipërisë duke startuar

Komisioni i BE-së kërkon nga vendet e Ballkanit Perëndimor të heqin dorë nga skemat e dhënies së shtetësisë për investitorët e huaj, në raportin e pestë për monitorimin e pezullimit të vizave. Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi janë

21 vite burg, ky është dënimi që iu dha autorit që plagosi shëtitësin e qenve të këngëtares Lady Gaga. James Hoëard Jackson pranoi në gjyq fajësinë për ngjarjen që ndodhi në muajin shkurt të vitit 2021, por pa specifikuar arsyet

27 liderë të Bashkimit Europian bëhen bashkë në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Samiti i BE- Ballkanit Perëndimor solli organizimin nga qeveria shqiptare për pritjen e tyre ndërsa policia e Shtetit garanton masat për sigurinë, duke bllokuar disa nga akset kryesore nga të

Të gjithë pasagjerët që udhëtojnë në datë 6 dhjetor, duhet të mbërrijnë në aeroport 4 orë para fluturimit të tyre. Kjo për shkak të masave të marra per samitin BE-Ballkani Perëndimor. Ky është njoftimi i fundit nga TIA për të gjithë

Edhe pse samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor do të mbahet në Tiranë të martën, Policia e Shtetit ka vendosur që të bllokojë 17 akse rrugore, siç ka deklaruar, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë që të hënën. Bllokimi

Pas numërimit të votave në të gjitha njesitë e Tiranës, rezulton që edhe kryeqyteti shkon në balotazh, sa i përket Primareve në Partinë Demokratike. Belind Këlliçi e Ilir Alimehmeti janë dy kandidatët që do të shkojnë në balotazh. Këlliçi ka arritur të

Pavarësisht rutinës ditore, lodhjes dhe shumë faktorëve të tjerë që ndikojnë në jetën tonë, disa njerëz janë më tepër dembelë. Horoskopi tregon se shenja e secilit tregon nëse je dembel apo jo. Rezulton, se katër shenja janë më dembelët në

Vullkani i Malit Semeru në Indonezi ka shpërthyer, duke dërguar hirin në qiell dhe duke shkaktuar evakuime në ishullin kryesor të vendit, Java. Autoritetet ngritën statusin paralajmërues të vullkanit në nivelin më të lartë, që do të thotë se aktiviteti i

Babai i Dua Lipës thuhet se ishte në bisedime me organizatorët e Katarit përpara Kupës së Botës, pavarësisht se këngëtarja mohoi se ajo kishte planifikuar për të performuar në Katar. Këngëtarja e hiteve "Don't Start Noë" ishte një nga emrat e

PD sot zhvillon primaret, për të vendosur për kandidatët që do garojnë përballë kandidatëve të PS në zgjedhjet vendore të 14 Majit. Gara po zhvillohet në 56 bashki nga 61 që janë gjithsej. Mësohet se vetëm 7 prej bashkive kanë vetëm nga

Kuzhinieri i njohur Ismet Shehu ka rrëfyer në një intervistë për Daily Mail se i ka shërbyer drekën Mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II dhe Dukës së Edinburgut. Vite më parë ai udhëtoi me kamion drejt Britanisë, pasi kaloi nëpër disa vende

A e keni menduar se sa të rëndësishme janë ngjyrat në jetën tonë? Duke nisur nga natyra, tek ambienti që na rrethon, ngjyrat e mureve dhe orendive të shtëpisë, ngjyrat e veshjes dhe ato që duam të shohim për tu

Ashtu si në Rusi katër vjet më parë, Serbia u përballet me Zvicrën të premten për të siguruar një vend në 16-finalet. Megjithatë, këtë herë, loja dhe topi i futbollit u lanë në hije nga politika ballkanike, që para se

Tre shenjat e horoskopit që do jenë më me fat në dashuri gjatë këtij muaji dhjetor. Binjakët (21 maj - 20 qershor) Gjendja juaj e humorit do t’ju bëjë t’i shihni gjërat në një aspekt më romantik dhe me pozitivitet. Shfrytëzoni të gjitha

Tirana pritet të ketë një transport publik i cili do të disiplinojë si trafikun, si dhe përmirësim shërbimi për qytetarët, që lëvizin brenda kryeqytetit dhe nëpërmjet linjave interurbane dhe hekurudhore. Dy ishin risitë që kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

You don't have permission to register