Arrestohet senatori francez, dyshohet se ka droguar një deputete për ta përdhunuar

Senatori francez, Joël Guerriau u arrestua në Paris pasi dyshohet se drogoi një ligjvënëse me qëllim që ta sulmonte seksualisht. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës.Deputetja, identiteti i së cilës mbetet konfidencial, paraqiti një ankesë pasi u ndje pas një pije që kishte pirë me Guerriau.

Senatori, i njohur si i njohur i viktimës, tashmë është nën vëzhgim. Një analizë e mëvonshme zbuloi praninë e ekstazisë në trupin e saj, duke forcuar akuzat kundër Guerriau.Zyra e prokurorit konfirmoi se senatori u arrestua me dyshimin se i kishte administruar në mënyrë të pavetëdijshme një gruaje një substancë të aftë për “të dëmtojë gjykimin e saj ose ta bëjë atë të humbasë kontrollin e veprimeve të saj për të kryer përdhunim ose sulm seksual.”