Armando Broja: Chelsea, klubi im i fëmijërisë

Armando Broja ka folur për kohën e paktë në fushë me Çelsin në këtë sezon dhe zërat për largimin e tij në verë.

21-vjeçari nga Shqipëria kishte tërhequr vëmendjen e disa klubeve, por ai zgjodhi që të qëndronte në “Stamford Bridge”, duke nënshkruar një marrëveshje të re gjashtëvjeçare me “blutë” e Londrës.

Sipas sulmuesit kuqezi, Chelsea është klubi i tij i fëmijërisë.

*Tibo News