”Ariana Grande më shkatërroi familjen, u miqësuam kur sapo kisha lindur djalin”

Ariana Grande thuhet se “u miqësua” me gruan tashmë të larguar të Ethan Slater, Lilly Jay, dhe djalin e porsalindur vetëm disa muaj para se të zbulohej romanca e saj me yllin e “Wicked”.

Një burim ka treguar për Daily Mail se këngëtarja e “Thank U, Next” ishte aq e magjepsur nga foshnja e Slater dhe Jay, saqë ajo madje u tha atyre se “donte një fëmijë” të sajën “një ditë”.

Gjërat kanë marrë qartë një kthesë, pasi Slater kërkoi shpejt divorcin nga Jay pasi lajmet për romancën e tij me Grande u bënë publike.

Dhe në një intervistë ekskluzive me Page Six, Jay fajësoi Granden për problemet martesore të saj dhe Slater.

“Historia e Arianës është me të vërtetë jo e një vajze (vajzë). Familja ime tani për faj të saj është shkatërruar”.

“Historia është ajo dhe Dalton,” shtoi Jay, duke iu referuar ndarjes së Grande nga bashkëshorti i saj, Dalton Gomez, me të cilin ishte martuar për dy vjet.

Jay shtoi se ajo thjesht po përpiqet të përqendrohet të jetë “një nënë e mirë” për djalin 11-muajsh të saj dhe Slater në këto kohë.

Ajo dhe ylli i “Spongebob SquarePants: The Broadway Musical” ishin të dashur që në shkollë të mesme. Slater, 31 vjeç, kohët e fundit u shfaq në lidhje me Jay për nder të përvjetorit të katërt të martesës së tyre në nëntor.

“Miku im më i mirë. 4 vite të martuar, 10 vite bashkë. Dhe ky është lehtësisht viti më i mirë (dhe më i çuditshëm) deri më tani”, ka shkruar ai në një karusel fotosh me Jay nga faqja e tij tashmë private në Instagram.

Që kur u publikua lajmi për lidhjen e Slater me Grande, 30 vjeç, ka pasur raporte kontradiktore se kur të dy u kthyen për herë të parë nga miq në të dashuruar. Disa burime i treguan Page Six se Slater ishte ndarë nga Jay për dy muaj përpara se të fillonte romanca e tij me Grande.

“Ajo është me të drejtë e mërzitur sepse martesa e saj u shpërbë, por Ariana dhe Ethan nuk bënë asgjë të keqe,” thonë të afërm të të dy yjeve.

“Ethan shpreson se mund ta zgjidhë këtë situatë për hir të fëmijës të tij dhe të Jay.”

Grande dhe Slater u takuan në xhirimet e adaptimit të filmit muzikal në Broadway, “Wicked”.

Grande luan Glinda -Magjistaren e Mirë, ndërsa Slater merr rolin e Boq, një Munchkin që bëhet Njeriu prej kallaji.