Aksidenti tragjik me 21 të vdekur në Itali

Italia është zhytur në zi pas tragjedisë në Venecia, ku humbën jetën 21 persona, pasi autobusi ra nga një mbikalim dhe shpërtheu në flakë. Aksidenti tragjik ndodhi mbrëmjen e së hënës, ku drejtuesi i autobusi  humbi kontrollin, për arsye ende të panjohura. Krahas 21 viktimave, 18 të tjerë kanë mbetur të plagosur, 4 prej tyre të janë në gjendje të rendë.

Sipas gazetës italiane Il Gazzettino, autobusi po transportonte turistë ukrainas, gjermanë, kroatë dhe francezë në një kamping pranë Venecias.

 

https://x.com/ultimoranet/status/1709288525043028012?s=20