Adam Levine: “Nuk kam tradhtuar, thjeshtë kam kaluar kufijtë”

Pasi Adam Levine mohoi se kishte tradhtuar gruan Behati Prinsloo, një intervistë e vjetër me këngëtarin e Maroon 5 është rishfaqur ku ai ndau mendimet e tij të sinqerta për monogaminë.

Ndërsa Adam Levine mund të dëshirojë të shikojë drejt së ardhmes, disa fansa nuk mund të mos shikojnë të kaluarën.

Në fillim të kësaj jave, këngëtari i Maroon 5 mohoi të tradhtonte gruan Behati Prinsloo pasi modelja e Instagramit Sumner Stroh doli duke pretenduar se kishte një lidhje me këngëtaren.

“Kam përdorur gjykim të dobët duke folur me dikë tjetër përveç gruas sime në çdo lloj mënyre flirtuese”, shkroi ai në Instagram Stories. “Unë nuk kam pasur një lidhje, megjithatë, kam kaluar kufirin gjatë një periudhe pendese të jetës sime”.

Pasi Adami deklaroi se familja e tij “do ta kalojë atë së bashku”, një intervistë e vjetër u rishfaq në internet ku fituesi i Grammy-t ndau mendimet e tij për tradhtinë.

Gjatë një interviste me Cosmopolitan në vitin 2009, 29 vjeç atëherë shpjegoi: “Instinktivisht, monogamia nuk është në përbërjen tonë gjenetike. Njerëzit mashtrojnë. Unë kam mashtruar. Dhe e dini çfarë? Nuk ka asgjë më të keqe se ndjenja që ke tradhëtuar.”

Shumëçka ka ndryshuar sigurisht për Adamin që nga intervista. Në vitin 2014, ai u martua me Behatin gjatë një ceremonie martese në Meksikë. Dhe tani, çifti, të cilët janë prindër të vajzave Dusty Rose, 5 vjeç dhe Gio Grace, 4 vjeç, janë në pritje të fëmijës së tyre të tretë. Por pasi Sumner ndau akuzat për marrëdhënien e saj me Adamin, martesa e këngëtares është vënë në qendër të vëmendjes.

Në një postim të TikTok në fund të 19 shtatorit, Sumner tha se kur ajo dhe këngëtari dyshohet se u bashkuan, ajo kishte përshtypjen se martesa e tij me Behatin “kishte përfunduar”.

“Unë besoja se ata po e mbanin të qetë për të shmangur shtypin, sepse siç e kisha thënë, isha e re,” shpjegoi ajo.

“Në retrospektivë, do të doja t’i kisha vënë në dyshim gjërat më shumë. Do të doja të mos isha kaq naive, por të qenit naiv nuk është një justifikim për atë që bëra dhe rolin që luajta në këtë,” shtoi Sumner. “Përsëri, në asnjë mënyrë nuk u përpoqa të fitoja simpati dhe e kuptoj plotësisht se nuk jam viktima në këtë. Nuk jam unë ai që lëndohet vërtet këtu, është Behati dhe fëmijët e saj dhe për këtë i kërkoj shumë falje.”

Ndërsa Behati nuk është shprehur publikisht për situatën, Adami e ka bërë të qartë se prioriteti i tij kryesor është familja.

“Gruaja ime dhe familja ime janë gjithçka që më intereson në këtë botë,” tha Adam. “Të isha kaq naiv dhe aq budalla sa të rrezikoja të vetmen gjë që ka vërtet rëndësi për mua, ishte gabimi më i madh që mund të bëja ndonjëherë. Nuk do ta bëj më kurrë. Unë marr përgjegjësinë e plotë”.

 

*TiboNews