9 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Nëntë qytetarë kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bënn me dije se janë kryer 216 testime në total.

Rastet pozitive u shënuan më së shumti në Tiranë. Konkretisht:

7 raste pozitive në Tiranë, 1 qytetar në Lushnje dhe 1 në Vlorë.

Janë 141 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,661 që nga fillimi i pandemisë së Covid.

Të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë ( 19 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore               9

Të shëruar në 24 orë            8

Të shtruar në spitale             6

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       216

Testime totale                   2,037,184

Raste pozitive                      333,399

Raste të shëruara                  329,661

Raste Aktive                             141

Humbje jete                              3,597

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                      113

Fier                           9

Shkodër.                    6

Vlorë                         5

Berat.                        4

Durrës.                    1

Elbasan.                    1

Kukës.                       1

Gjirokastër.             1

*Tibo News