8 foto nga dita e 38-të e luftës

  • Një grua mban sende ushqimore që mori pasi një autokolonë me automjete ushtarake dhe ndihma mbërriti në periferinë e Kievit të ish-uzurpuar nga Rusia, Bucha, Ukrainë, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/Vadim Ghirda)

  • Njerëzit mbajnë portrete të presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy gjatë një mitingu kundër luftës përpara Pallatit të Kulturës dhe Shkencës në Varshavë, Poloni, të shtunën, 2 Prill 2022. (Fotot nga AP/Czarek Sokolowski)

  • Një ushtar ukrainas vështron një top futbolli gjatë një loje në Irpin, në periferi të Kievit, Ukrainë, të shtunën, 2 Prill 2022. (Foto nga AP/Rodrigo Abd)

  • Nëna e togerit të lartë 40-vjeçar, Oliynyk Dmytro, vajton vdekjen e tij gjatë ceremonisë së varrimit të tij pasi u vra në aksion jashtë Kishës së Apostujve të Shenjtërve Pjetër dhe Pal, në Lviv, Ukrainën perëndimore, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/Nariman El-Mofty)

  • Një burrë qëndron pranë një automjeti civil që u shkatërrua gjatë luftimeve midis forcave ukrainase dhe ruse që ende mban trupin e shoferit ndërsa ushtarakët ukrainas kalojnë në një tank jashtë Kievit, Ukrainë, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/ Vadim Ghirda)

  • Minat antitank janë shpërndarë në një urë në Bucha, në periferi të Kievit, Ukrainë, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/Rodrigo Abd)

  • Kryqe për të nderuar civilët e vrarë gjatë luftimeve midis forcave ruse dhe ukrainase, shënojnë një varr masiv në pyllin e Irpin, në periferi të Kievit, Ukrainë, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/Rodrigo Abd)

  • Një ushtarak ukrainas kalon pranë një avioni Antonov An-225 të shkatërruar gjatë luftimeve midis forcave ruse dhe ukrainase në aeroportin Antonov, Hostomel, Ukrainë, të shtunën, 2 prill 2022. (Foto nga AP/Vadim Ghirda)