6 llojet e xhinseve që ju nevojiten për të rehatuar përditshmërinë

Pavarësisht se në një periudhë të nxehtë si kjo ne jemi të prirur të shkojmë më shumë drejt fustaneve, ka xhinse të cilat mund t’ju dhurojnë atë që i kërkoni ditës tuaj.

  • GRLFRND Lex Cargo

Xhinset Cargo janë pantallona të lirshme me shumë xhepa.

Tradicionalisht, ato vijnë me ngjyra të mbyllura, siç është jeshilja e ullirit.

 

  • MadeWell Jean Perfect Vintage

Këto lloj xhinsesh zakonisht kanë një bel të lartë dhe xhepa të gjerë mbrapa.

Ato ishin shumë të njohura në vitet ’90 .

 

  • AGOLDE Organic Mid-Rise Bootcut Jeans

Ngjashëm me xhinset “për trupi”, por me një përshtatje më të gjerë, këto nuk janë aq shtrënguese dhe mund të vishen lehtësisht.

 

  • J.Crew Slouchy Boyfriend Jean

Këto xhinse janë jashtëzakonisht të rehatshme falë përshtatjes së tyre paksa të gjera.

Këto janë stili i fundit i xhinseve casual-chic-veçanërisht kur vishen me taka.

 

  • MOTHER The Hustler Ankle Fray Jeans

Një tjetër neutral në anën tjetër të spektrit është i ziu.

Ngjyra e errët është e shkëlqyeshme nëse doni një atmosferë më të mprehtë dhe nuk mund të gaboni duke i kombinuar me një xhaketë lëkure dhe çizme të zeza.

Ndër të tjera, ato mund të jenë të përshtatshme për punë.

 

  • Pantallonat kadife Levi Wedgie Straight Fit

Një version më i butë dhe më teksturë i xhinsit është kadifeja, dhe megjithëse fiton popullaritet gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit, mund ta vishni pa problem edhe gjatë verës.

 

 

*Tibo News