5 divorcet më tronditëse të kohëve të fundit

Kur bëhet fjalë për martesat e të famshmëve, sigurisht që shpresojmë që ato të zgjasin. Pavarësisht rrethanave, divorci nuk është kurrë i lehtë dhe nuk është diçka për t’i dëshiruar askujt. Megjithatë, realiteti është se disa prej këtyre divorcve na kanë befasuar.

Kim Kardashian dhe Kanye West

Një nga martesat e profilit të famshëm ishte ajo mes Kim Kardashian dhe Kanye West. Ata u martuan në vitin 2014 dhe kanë katër fëmijë së bashku. Gjërat filluan të përkeqësoheshin kur Ye filloi fushatën për president për zgjedhjet e vitit 2020, duke bërë disa deklarata të diskutueshme që përfshinin gruan dhe fëmijët e tij. Shëndeti i tij mendor u vu në pikëpyetje dhe në prill 2021 çifti ranë dakord t’i jepnin fund martesës së tyre për shkak të “ndryshimeve të papajtueshme”.

Chris Pratt dhe Anna Faris

Fansat u befasuan kur aktorët Chris Pratt dhe Anna Faris u ndanë në vitin 2017. Ata ishin takuar në vitin 2007 në xhirimet e ‘Take Me Home Tonight’ dhe u martuan në vitin 2009. Ish-çifti kanë një djalë së bashku. Pratt tani ka një fëmijë të dytë dhe një të tretë në rrugë me gruan e tij aktuale, Katherine Schwarzenegger.

Tiger Woods dhe Elin Nordegren

Lojtari profesionist i golfit Tiger Woods u përfshi në skandal në vitet 2010 pasi u zbulua se ai kishte tradhtuar bashkëshorten e tij, Elin Nordegren, me shumë gra. Fansat e tij u shokuan dhe në një moment Woods kërkoi falje publike. Çifti vendosi të divorcohej, megjithëse kishin dy fëmijë.

Sandra Bullock dhe Jesse James

Sandra Bullock dhe biznesmeni e personaliteti televiziv Jesse James ishin të martuar për pesë vjet. Ai e kishta tradhëtuar Sandra-n në disa raste dhe ata u ndanë në vitin 2010. Ndarja ishte veçanërisht befasuese pasi çifti vendosi ta shpallte menjëherë pasi Bullock falënderoi publikisht burrin e saj gjatë fjalimit të saj në Golden Globes dhe ndërsa ata ishin në proces të adoptimit të një fëmije.

Jennifer Lopez dhe Marc Anthony

J.Lo ishte e martuar me kolegun e tij artist muzikor Marc Anthony për 10 vjet dhe ata kanë dy fëmijë së bashku. Ishte edhe më befasuese, atëherë, kur çifti njoftoi ndarjen e tyre. Çifti lëshoi një deklaratë në atë kohë: “Ne kemi vendosur t’i japim fund martesës sonë. Ky ishte një vendim shumë i vështirë. Ne kemi arritur në një përfundim miqësor për të gjitha çështjet.”